Skyforge Online Karakter Güncellemesi

Skyforge Online adını, aranızda çok duyan yoktur ki oyunun isminin çok duyulması da yapımcılar tarafından şimdilik istenmiyor. Peki nedir Skyforge? Yazıya başlamadan önce bu sorunun cevabını vermek daha doğru olacaktır sanırım. Allods Online’nin yapımcılarının elinden çıkan bir başka MMO – RPG oyunudur Skyforge, fakat hala yapım aşamasındadır. Fantastik bilim kurgu evreninde geçmesine rağmen geleceğin mimarisini de içinde barındıran oyunun, yapımcıları tarafından gizlenmesinin nedeni:  FPS ve RPG ögelerinin MMO kültürü altında birleştirilmeye çalışılması. İki farklı ögenin bir araya gelmesinden doğacak yeni türün, büyük beklentiler yaratacağını ve bu yükün altında ezilme ihtimallerinin farkında olan Allods Team ve Obsidian Entertainment yapımcıları, ellerinden geldiğince karanlık tarafta kalmaya devam ediyorlardı, ta ki oyunun kapalı beta süreci başlayana kadar. Beta sürecinin başlamasıyla birlikte yapımcılar, çalışma hızlarını iki katına çıkarmakla kalmayıp bir online oyunda olması gereken mutlak özellikleri de geliştirmeye başladılar. 15 farklı karakter sınıfının, Skyforge gibi yeni bir türe yeterli gelmeyeceğini düşündüklerinden olacak ki, Allods Team oyuna iki farklı karakter sınıfı daha ekleyerek bu sayıyı 17’ye çıkardı. Yeni eklenen karakter sınıfları: Paladin ve Cryomancer, RPG ve FPS türlerinin birleşiminden doğmuş ilk karakterler olduğundan diğer karakterlere nazaran daha da önem teşkil ediyor. Umarım oyunun dengesi bozulmayacak şekilde tasarlanmışlardır.

Paladin:

Kullandıkları teknoloji ile kılıçlarının saldırı, zırhlarının savunma ve dayanıklılık özelliklerini arttırabilen bu karakter sınıfı aynı zamanda çok da hızlı hareket etme kabiliyetine sahip.

Cryomancer:

Üstün teknolojiye sahip olsalar da bu sınıfı vazgeçilmez yapan kullandıkları büyülerdir. Büyüleri için “Asa” yerine geleceğin teknolojisini kullanırlar. Paladin sınıfına nazaran daha yavaş ve daya dayanıksızlar. Savaş güçleri ise bu açığı rahatlıkla kapatıyor.

One comment

  1. oyun şu anda türkiyede veya avrupa olarak oynanıyorumu? kapalı beta ise indirme ve oynama şansımız varmıdır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir