Sims 4 Farklı Bir Eve Taşınma

Sims 4 Farklı Bir Eve Taşınma

Popüler Sims 4 oyununda artık aynı yerde durmaktan çok sıkıldıysanız, farklı bir eve taşınma isteyebilirsiniz, bu konuda net bir bilginiz yoksa farklı bir eve taşınma konusunu sizlere ayrıntılı şekilde anlatmaya çalışacağım.

Sims 4 oyununda bir aile değişik eve taşıma için oyuna girmeden önce aile seçmeyeceksiniz ve sonra giriş yapacaksınız. Sonra oyundaki aileleri gördüğünüz ana bölümü göreceksiniz. Oradan bir aile seçin, mesela Purdue ailesini seçtiniz. Bu aileyi artık o can sıkıcı mekandan farklı bir eve taşıma zamanı geldi. Ekrandaki evlere tıkladığınız zaman karşınıza 3 tane farklı seçenek çıkacak. Buradaki seçeneklerden 1.si tercih ettiğiniz aile ile oyuna dahil olmanız için. 2. Seçeceğimiz ise canlı moda geçmeden evvel evinizi oluşturma içindir. 3. Tercih ise bizim ihtiyacımız olan ev taşıma için olanıdır.

Üçüncü seçeneği tıkladıktan sonra nakliyat aracına benzeyen bir kamyon resmi göreceksiniz, ona tıklayın. Böylece ailenizi taşıma vakti geldi. Siz kamyon simgesini seçtikten sonra nereye gitmek istediğiniz hususunda bir harita çıkacak ve oradan seçim yapacaksınız. Haritada sizlere gösterilen alanlar yeşil renkte ise paranız yeterlidir ve oraya taşınabilirsiniz. Turuncu alanlar için paranızın yeterli olmadığını anlayabilirsiniz.

Yerleşmek istediğiniz evi tercih ettikten sonra size tekrar bir ekran gelecek, burada taşınırken diğer eşyalarınızı götürmek isteyip istemediğini soracak. Çünkü, bir sonraki yerleşeceğiniz evi eşyalı olarak da seçebilirsiniz, ya da eski eşyalarınız ile yeni eve geçiş yapabilirsiniz. Bu seçenekler için belirli paraya ihtiyacınız olacak, aksi takdirde Sims 4 ev taşıma işlemi gerçekleşmez. Keep Furniture tercihini yaparsanız eşyalarınız sizinle birlikte gelir, Sell Furniture seçeneğinde eşyalarınızı komple satabilirsiniz. Eve eşyalı yerleşmek kimi zaman iyi olmaz, istediğiniz eşyaları alamazsınız, tasarım yapamazsınız. Eşyasız yerleşme için Unfurnished olan yere tıklayın, ben ona zaman ayıramam, her şey hazır olsun derseniz, Furnished seçeneğini tıklayınız. Sonrasında kısa bir süre içinde yeni evinize taşınmış olacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir