Silkroad Benzeri Oyunlar – 2020 Silkroad Tarzı Oyunlar Listesi

Oyunun grafik özellikleri ve kurgusu birçok oyuncunun ilgisini çekecek özelliği ile ön planda yer alıyor. Ticaret yaparak para kazanmaya yönelik tasarlanmış oyun benzeri birçok seçenek günümüzde oyun severler tarafından tercih ediliyor. Siz de internet üzerinden online olarak oynayabileceğiniz bu oyunu tercih ederek güzel, eğlenceli ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Silkroad alternatifi oyunlar arasından araştırma yaparak keyifli ve eğlenceli vakit geçirmenize imkan sunacak bu oyunlar günümüzde tercih edilirken grafik özellikleri ve çok detaylandırarak hazırlanan oyunlar boş zamanlarınızı değerlendirme imkanı sunuyor.

league of angels
league of angels 4 heaven’s fury

Ticaret Yaparak Keyifli Vakit Geçirin

Silkroad gibi oyunlar oldukça ilgi çekerken siz de bu tarz oyunları tercih ederek farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız, altta yer alan listeden ilginizi çeken ve en çok tercih edilen bu oyunları oynayabilirsiniz. Bu oyun Doğu ve batıyı birbirine bağlayarak ticaret yaparak oynama imkanı sunan oyunda çölleri develerle geçerek ticaret yapmanızı sağlıyor. Diğer oyunlardan farklı olarak doğu ve batıyı birleştiren ve Asya – Avrupa’yı birbirine bağlama özelliği ile birçok oyuncunun merakla oynadığı bir oyundur. Silkroad tarzı oyunlar bulmak çok zordur. Fakat sitemizde sizler için özel olarak seçtiğimiz ve oldukça ilgi gören en özel Silkroad  benzeri oyunlar listesine altta ulaşabilirsiniz. Ticaret yapma ve farklı kültürleri oynayarak deneyim etmenize imkan sunan oyunlar arasından siz de dilediğinizi tercih ederek listemizden seçebilir ve oynayabilirsiniz.

 Silkroad Tarzı Oyunlar 2020

1- League Of Angels – Heaven’s Fury

Listemizin ilk sırasını şüphesiz bizim de severek oynadığımız LOA 4 alıyor. Son zamanlarda en fazla oynanan oyunlardan biri olan League Of Angels, Facebook ve web tarayıcıları aracılığı ile oynanabilen bir video oyunudur. Oyunu genel olarak ele alacak olursak; online oynanan bir savaş oyunudur, diyebiliriz. Oyun internet tabanlı online oyunlar arasında hızla popülerliğini artıran bir hal almış durumda. MMORPG (Devasa denilecek derecede çok oyuncunun online olarak oynadığı, çevrimiçi bir savaş oyunu) türleri arasında en çok oyuncuya sahip oyuncular arasında yer alıyor.

2- Metin 2

2003 yılında ilk olarak Kore ve Çin tarafından piyasaya sürülen video oyunu Metin 2, MMORPG yapısındadır. Yani devasa nitelikte çoklu oyuncu ile oynanabilen, çevrimiçi oynanan ve online olan bir rol yapma oyunudur. Oyun, üç büyük imparatorluktan bahseden ve bu üç imparatorun hayatını, yaşadıklarını ve savaşını ele alan bir oyundur.

metin2 kayıt
metin2 kayıt

3- Nostale

Nos Tale, MMORPG yapısında olan bir video oyunudur. Yani devasa nitelikte çoklu oyuncu ile oynanabilen, çevrimiçi olarak oynanan online bir oyundur. Nos Tale, ilk olarak 2006 yılında Kore’de piyasaya sürülmüştür. Oyun ilk çıktığı tarihten itibaren çok sevilmiş ve inanılmaz sayıda oyuncu kitlesine sahip olan video oyunları arasında gitmeyi başarmıştır. Oyunun büyük ölçüde ilgi görmesi de farklı dillere de çevrilerek tüm dünyada oynanan bir oyun hâline gelmesini sağlamıştır.

nostale kayıt ol

 

 

Ek olarak Silkroad oyunu hakkında biraz bilgi verelim;

Silkroad Online, Joymax’in en çok tanınan MMORPG oyunudur. SRO’nun genel oyun teması ipek yolunda ticarettir.

20 Seviye ve üzeri oyuncular kendine bir meslek seçerek bu ticarete katılabiliyorlar. SRO’da iki meslek vardır bunlardan biri Hunter diğeri ise Thief’tir. Hunter’lar kervanları koruyarak kervanlardan elde edilen kazanca ortak olurken Thief’ler kervanları soyarak geçinirler.

Silkroad Online’da Çin’den Arap ülkelerine oradan Avrupaya uzanan devasa bir harita bulunur. Bu haritada iki ulus yaşar bunlar Avrupalılar ve Çinlilerdir. Silkroad Online’da Avrupalılar ve Çinliler savaş alanlarında düşmandırlar ve büyük savaşlarda birbirlerini öldürerek puan toplayabilirler.

Guild Sistemi ve Quest’ler

Silkroad Online’da karakterinizi geliştirmek için çeşitli görevlerden ve zindanlardan faydalanabilirsiniz. Bu görevler bazen yaratık öldürmek bazen de çok karmaşık ekip işi görevler olabilir. Zindanlara katılmak için bir ekip kurmalısınız ve zindanlarda diğer ulustan insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Guild sistemi ile kendi ekibinizi toplayabilir ve savaşlarda dayanışma sağlayabilirsiniz. Silkroad Online’da ekip olmak çok önemlidir ve bazı büyük boss’lar ile mücadele edebilmek için mutlaka ekip işi gerekebilir.

Grafikler ve Ses Efektleri

Silkroad Online’da oyun içi görseller ortalamanın çok üzerindedir üstelik oyun çok eski olmasına rağmen günümüz MMO’larına taş çıkartacak cinstendir. Oyunda neredeyse tüm skill’ler için ayrı animasyonlar tasarlanmış her bir skill grubu için kendine has özellikler atanmış. Çevre, mob’lar ve karakterler için de grafikler özenle tasarlanmış tıpkı gerçek dünya gibi yüksek yapılar ve devasa boss’larda Silkroad Online’ın grafik harikalarından. Ses efektleri için de epey uğraşılmış, bazı MMO’larda karakterlerin ses çıkarmadığını düşünecek olursak SRO bu konuda çok üstün.

Silkroad Online tamamen ücretsiz olarak oynanabilen bir oyundur ancak dilerseniz Joymax’ten oyun içinde işinize yarayacak eşyaları gerçek para karşılığında satın alabilirsiniz. Satın alınabilen eşyalar oyunculara daha fazla exp, skill point veya güç kazandıran özelliklere sahip olabilir ya da görsel olarak kendinize güven sağlayacak giysilerde satın almanız mümkün.

Mount ve Pet Sistemi

Silkroad Online bir ticaret oyunu olduğundan mount’lar vazgeçilmezdir. Binek olarak at, deve, öküz ve diğer yaratıklar bulunur. Bunların dışında bir de petler vardır pet olarak yavru köpekler alabilir ve onları çok güçlü bir kurt olana kadar yetiştirebilirsiniz. Dilerseniz gerçek para karşılığında tüm pet ve mount’ların gelişmiş özelliklere sahip olanlarını Joymax’in item mall’ında bulabilirsiniz

Silkroad Online’da PVP

Silkroad Online’da açık dünya PVP sistemi, çeşitli savaşlar ve birebir duellolara katılabilirsiniz. Açık dünya PVP sistemi ile tüm oyun dünyası bir arena gibidir her yerde savaşılabilir ancak başka kullanıcılara bir ülke sınırı içerisinde saldırdığınız anda bir katile dönüşürsünüz. Silkroad’da bir katil ile her kullanıcı savaşabilir ve sınırları içinde bulunduğu ülkenin koruyucuları tarafından aranır. Dikkatli olun çünkü genelde koruyucular çok güçlü olurlar.

Silkroad R (Rebirth)

Joymax tarafından Silkroad Online’ın yeniden doğuşu diyebileceğimiz yeni oyun clientidir. Silkroad R’de oyun içi bir çok yenilik yapılmıştır ve eski Silkroad’ın geliştirilmiş sürümü olarak tanıtılmaktadır. Silkroad R’de level daha hızlı kasılıyorken günlük belirli bir level kasma sınırı bulunuyor bu sayede daha az bot ve oyun hırsı oluşuyor. Level kasma sınırına geldiğinizde PVP yapma imkanı bulmuş oluyorsunuz. Oyuncular Silkroad R’de NPC’lerden bazı özel eşyaları da satın alabiliyorlar.

4 comments

  1. Bence en güzel MMORPG dan birisiydi ve su an bile çok oynana kitleye erişmiştir bu oyun grafiğiyle çok ünlüdür bence bu oyun hala oynanan oyunlara taş çıkarabilir bence bir deneyin gerçekten harika

  2. Yıllarımı verdim ben bu oyuna.. 2006 nın sonlarına doğru başlamıştım ilk çıktığı aylar.. Tam 4 sene oynadım hergün.. günde 10-15 saat deli gibi oynardık.. Arkadaşlarla party kurup kasalırdık.. deli gibi oynardık.. daha sonra kendi istediğimle bıraktım.. çünkü hiç bir sosyal yaşantı kalmıyo silkroad bi yaşam stili gibi bişeyy oluyo.. tabi eskiden öyleydi şimdi nasıl bilmiyorum 3 senedir oynamıyorum ve gerçekten bazen aklıma geldikde yüreğim cızz ediyo .. eski günler geliyo aklıma.. neyse.. gençler bu oyun dünyanın en iyisi.. oynamayın.. biz bu oyun yüzünden neler çektik harçlığımızla gibip dragon fable – köpek vsvs..

  3. beyler başlayın ama öğrenmesi zordur diğer oyunlardan çok ama çok farklı
    2007 gibi başladım sırf parti kurmak için adamlara oyunları öğretiyorduk
    ve loncalar/guildler/ırklar arası dediğmiz savaş bölümleri en iyi burdadır kaleyi almak strateji gerektirir!! Pvp strateji gerektirir!! Level atlamak zordur kendinizi bir anda 80 lv iken 50 lik skillerle bulabilirsiniz onun için oynayandan öğrenin öyle oynayın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir