Silent Hills Artık Microsoft Tarafından Mı Çıkarılacak?

Silent Hills
Konami tarafından ciddi bir prodüksiyon gözüyle bakılan ve büyük merak uyandıran projelerden birisiydi. Silent Hills bu kadar büyük bir ilgi uyandırmışken bir anda projesi iptal edildi. Konami tarafından neredeyse tüm bölümleri tasarlanarak yapım aşaması tamamlandı. Ancak Konami tarafından yapılan açıklamalarda konsol bazlı oyunlara ağırlık vermeyerek mobile yönelme eğilimi dikkat çekti.

Oyun severler için hiçte hoş karşılanmadı bu durum. Özellikle Silent Hills beklentisi içine girenler çeşitli imza ve protesto kampanyalarıyla Konami şirketinin dikkatini çekmeye çalıştı. Fakat Konami sessizliğini bozmadı ve bu dev oyun projesi aradan kaynayıp gitti. Zamanla tam insanların oyunu unutarak devam ettiği dönemlerde tekrar ortalık Silent Hills ile hareketlendi. Fakat Konami tarafından değil. Bu sefer teknoloji devi Microsoft tarafından satın alınmak istendiği iddiası ortalığı kasıp kavurdu.

Çoğu mecraya göre Microsoft tamamen stratejik anlamda böyle bir satın almayı gerçekleştirecek. Siletn Hill’i bitmiş bölümleriyle beraber alarak üzerine yapacağı iyileştirici çalışmalar neticesinde Xbox One için satışa sunacak. Böylece en büyük rakibi Sony Play Station tarafına bir çalım daha atmış olacak. Bu iddialar oldukça fazla konuşulan ve dikkat çeken haberler arasında yer aldı. Ancak bu iddiaları ne doğrulayan ne de yalanlayan hiçbir eleştiri iki taraftan da gelmedi.

Konami tarafından son yapılan açıklamada artık A kalitede konsol oyunu üretmeyi bıraktıkları dikkat çekti. Bunun yerine mobil sektöre yönelerek bu tarz oyunlarla piyasaya ayrı bir soluk getirmek istediklerini açıkladılar. Elbette Konami en büyük oyun şirketlerinden birisi. Mobil sektörde bir çığır açacakları şüphesiz. Ancak konsol anlamında oldukça etkili bir satış grafiğini Silent Hills ile yakalayabilirlerdi. Şimdi ise tek merak konusu Microsoft oyunu gerçekten satın alıp çıkaracak mı?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir