Shards of War Oyunu İncelemesi

shards of war

Shards Of War oyunu sektörün yeni gözdesi olma yolunda ilerliyor. MOBA oyunlarının kapıyı aralamasıyla oyun sektörünün büyük bir hız kazandığını söyleyebiliriz. Klasiklerden vazgeçemeyen bir kesim hâlâ var ama yeni üretilen MOBA oyunları da dünya çapında yeteri kadar kendini gösterdi ve ispatladı. Dünya turnuvaları yapan birçok yeni MOBA oyunu var. League of Legends isimli oyuna getirilen Türkçe seslendirme desteğiyle birçok oyunda bundan ilham alarak Türkçe destek vermeye başladı. Rekabet etme iç güdüsü taşıyan her yaştan insan online oyunlarda ki yerini aldı. Küçük çaplı oyunlar bile menüsüne Türkçe desteği getirmeye başladı.

Sektöre hızlı bir giriş yapan ve Türkçe dil desteğinin yanı sıra modernliği ile de diğer oyunlardan biraz farklı bir oyun çıktı karşımıza. Shards of War Bigpoint Games’in tanıtımını üstlendiği oyun klasik severleri de kaybetmek istemeyecek olacak ki küçük oynamalar yaparak MOBA heyecanını arttırmış. Shards of War oyunu bizden bu anlamda tam not almakla beraber yayımlanan fragmanıyla da büyük bir kitlenin dikkatini ve beğenisini çekti. Agresif bir oynama tarzı olan askeri oyunun güzel bir özelliği var. WASD yön tuşlarıyla hareket edebiliyor. Daha seri ve agresif bir oyun arıyorsanız MOBA heyecanıyla tanışmalısınız. Fare tıklamaları ve space tuşu kullanımı getiren oyun daha rahat kullanım olanağı sunuyor.

Basit saldırı ataklarını bile kontrol etmeniz gerekiyor. Oyuna yönelik tek olumsuz konu bu olmuş. Seri hareket bu anlamda biraz kısıtlanıyor. Shard of War oyunu güzel bir ayrıntı koyarak maçların 20 dakikayı geçmemesini sağlamış. Casual tarzıyla dikkat çeken oyun MOBA kültüründen biraz dışarı çıkmış olsa da basit altın kasma, kişisel deneyim puanı gibi ayrıntıları elemiş. Bunun yerine takımınızın level atlamasıyla eşya kazanıp kendinizi güçlendirebiliyorsunuz. Savaş oyunu meraklıları için farklı bir deneyim olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir