Shakes & Fidget


Playa Games tarafından sunulan Shakes & Fidget, tam 21 dile çevrilmiş ve de oldukça geniş hayran kitlesine sahip bir web tabanlı karakter geliştirme oyunudur. Oyun browser tabanlı olduğu için her hangi bir kurulum dosyası indirmeniz ve kurmanız gerekmiyor. Maestia, Forsakia, Florensia, LOCO, S4 League, Caesary, Shaiya ve CityVille gibi bir çok beğenilen oyunun altına imzasını atan Playa Games, bu oyunda da oyuncularının ilgisini toplamış gibi gözüküyor.

Peki bakalım Shakes & Fidget dünyası bize neler sunuyor?

Oyuna ilk girdiğimizde Savaşçı, Büyücü ve Avcı sınıflarından birini seçmemiz isteniyor. Bu seçimi yapmadan önce sol alt taraftan farklı dünyaları da seçebileceğimizi unutmamak gerekiyor. Herhangi bir dünya seçimi yapmazsak, oyunda en son çıkan dünyada oyuna katılıyoruz. Sınıfımızı seçtikten sonra karşımıza karakter oluşturma ekranı geliyor.

 

 

Diğe oyunlarda da olduğu gibi, iki karşıt taraf ve her tarafta dörder farklı ırk mevcut. Bir tarafta İnsan, Elf, Cüce ve Cin diğer tarafta ise Ork, Kara Elf, Gulyabani ve İblis ırkları bulunmakta. Her zamanki gibi cinsiyetinizi, ırkınızı, sınıfınızı ve genel görünümünüzü değiştirebileceğiniz oldukça detaylı bir karakter yaratma kısmı var. Oyunda; göz, kulak, ağız, burun, saç tipi, saç rengi, sakal, dövme ve hatta yüzdeki yaralara varana kadar çok geniş bir karakter yelpazesi bulunmakta.

 

 


Gerekli seçimleri yaptıktan sonra kaydet tuşuna basıyorsunuz ve karakter yaratma işlemi bitiyor ve son olarak da nickname, e-posta ve şifre belirleme işlemlerini tamamlıyorsunuz. Kayıt işlemi sırasında kullandığınız e-posta adresine gelen doğrulama adresine tıklayarak doğrulama işleminizi yapın ve oyuna giriş yapın. Artık oynamaya hazırız, Shakes & Fidget dünyasına hoş geldiniz!

 

 


Oyundaki ilk durağınız Meyhane. Para ve deneyim kazanmak istiyorsanız burada birçok fırsat sizleri bekliyor. Meyhanede bulunan insanlar ile konuşun onlar size çeşitli görevler teklifinde bulunacaklar, karşılığında da biraz önce bahsettiğim para ve deneyimi kazanacaksınız. Eğer kazanma konusunda hırslıysanız meyhanede ki kumarbaz tam size göre fakat kazanmaya çalışırken elinizdekileri de kaybetme riskini unutmayın.

 

 


Mücadelenin merkezi, Arena! Düşmanlarınıza burada meydan okuyabilir, yiğitliğinizi burada ispatlayabilirsiniz. Buradaki başarılarınızın karşılığında da altın ve şeref puanı kazanacaksınız. Müsabakalar güç bakımından hemen hemen eşit olan oyuncular arasında yapılır sistem düşmanınızı bu koşula bağlı olacak şekilde otomatik olarak seçer. Ben zoru seviyorum diyorsanız, sizden daha güçlü olan kişileri de seçebilirsiniz.

 

 


Peki, başka nerelerden para kazanabilirim derseniz, Shakes & Fidget’de kaynaklar neredeyse sınırsız. Sıradaki seçeneğiniz Sur Nöbeti tutmak olabilir. Belirli bir süre ile nöbet tutarak para kazanabilirsiniz.

 

 

 

 

Gücünüze güç katmak istiyorsanız istikamet silah satıcısı! Kişisel değerlerinizi arttırmak için buradan silah, ayakkabı, başlık, kemer veya buna benzer birçok malzeme satın alabilirsiniz. Elinizde fazla olduğunu düşündüğünüz eşyaları yine burada satabilirsiniz. Tabii ki de kullanılmış olduğu için satın aldığınız bedelden daha düşük olacak şekilde satılacaktır.

 

 

Silahlarla edindiğiniz güç sizin için yeterli değilse, büyü dükkanını ziyaret edin ve buradaki iksirlerden faydalanın.

 

 

 

 

 

Evcil hayvanı olmayan bir kahraman olur mu hiç? Shakes & Fidget; bizlere evcil hayvan kullanım özelliği de sunuyuor. Ahırı ziyaret ederek kendinize bir binek hayvanı satınalabilir ve binek hayvanınız sayesinde hızınıza hız katarak görevleri daha kısa sürelerde tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

Kendinize yapacağınız tüm yatırımlarla kahramanınızın gücüne güç katmış olacaksınız. Oyunda karakterinizin detaylı bir şekilde güçlerini ve yeteneklerini görebileceğiniz bir ekran bulunmakta.

Açıkçası burada sizlere Shakes & Fidget’de sunulan tüm özelliklerden bahsetmemin mümkünatı yok ama sizlere Shakes & Fidget dünyasına girerek oyunun tadını çıkarmanızı öneririm. Burdan başlayın. İyi oyunlar.

 

 

Resim Galerisi:

 

 

Videolar:

Tanıtım Videosu:

Oyuniçi Video (ing.):

Guild Raid Videosu:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir