Shaiya Online

[bosluk]
[tabs]
[tab title=inceleme]

Bir çok başarılı oyunun arkasında olan Aeria Games‘in fantasy MMORPG oyunlarından ücretsiz oynayabileceğiniz Shaiya Online, İngilizce desteklenen Avrupa sunucularının ardından Türkçe sunucularda Türk oyuncularını bekliyor.

Shaiya Online‘ın Adı ve konusu Kore destanı Shaiya Tanrıçalarından geliyor. Shaiya Karanlık ve Aydınlık Tanrıçalarının hikayesini konu alıyor. Aydınlık İtifakını Elfler ve İnsanlar, Karanlığın kardeşliğini ise Vailler ve Nordeinlerden oluşturmaktadır.

 

Fantastik dünyası ve çeşitli görevlerinin dışında Shaiya‘da binekler, iblisler, birbirinden güçlü Bosslar, zindanlar ve devasa haritalarında adeta Shaiya Online dünyasına adım atabiliyorsunuz. Gelişmiş görsel efektlere sahip skiller ve dövüş sahneleri, sıkılmadan level atlamanızı ve savaşmak için can atmanızı sağlıyor.

Shaiya Online’da her iki ittifak için 2 adet ırk ve 6 adet class bulunuyor yani toplamda 12 adet class mevcut.

 

Shaiya Online’da karakterler: Yüksek defans gücüne sahip Defender, Yüksek damage gücüne sahip Fighter, gizlenme ve hızlı koşabilme yeteneklerine sahip Ranger, uzun mesafede savaş imkanına sahip olan Archer, heal ile insanlara can ve buff sayesinde ekstra güçler kazandırabilen Priest ve geniş bir alana damage etkisi yaratarak toplu yaratık öldürebilen Mage‘dir.

 

Shaiya Zorluk Dereceleri

KOLAY
MMORPG tecrübesi olmayan oyuncuların tercih etmesi gereken iki kat daha hızlı level atlamanızı sağlar ancak sadece 30 level olabilirsiniz ve yetenek puanları oldukça düşüktür.

 

NORMAL
Normal düzeyde oynayan oyuncular normal hızda level atlarlar ve Kolay seviyesine göre daha fazla yetenek puanı almanızı sağlar ancak Zor ve Aşırı derecelerdeki kadar yüksek yetenek puanı kazanamazsınız.

ZOR
Tecrübeli oyuncuların tercih etmesi gereken zorluk derecesidir ancak level atlamak epey zordur buna karşılık her seviye için daha fazla bonus kazanılır. Özel yetenekler ve nesnelere bu derecede ulaşılabilir. ‘Aşırı’ derecede karakter oluşturabilmek için ‘zor’ derecedeki karakterinizin 40. seviyeye olması gerekir.

AŞIRI

Aşırı derecesinde oynamak gerçekten cesaret ister. Tecrübe puanı kazanımı zor derecedeki gibidir ancak karakteriniz ölüp canlandırılmadığı takdirde kalıcı olarak silinir…

Aşırı derecesinde oynarken diğer derecelerde kullanamayacağınız nesne ve yeteneklere sahip olabilirsiniz.

Shaiya Online’a ücretsiz üye olmak ve oyunu indirmek için tıklayın.
[/tab]
[tab title=resim]
[nggallery id=10]
[/tab]
[tab title=video]
Shaiya Online Resmi Videosu:

Shaiya Online Sınıflar Videosu:

[/tab]
[tab title=sistem]
Sistem gereksinimleri

Minimum:
İşletim Sistemi – Windows XP veya Vista 32
İşlemci – Intel Pentium 4 işlemci veya AMD Athlon XP, 1.5 GHz ya da daha hızlı
Ekran Kartı – GeForce FX-sınıfı veya ATI Radeon 9600 128 MB
Bellek – En az 512 MB RAM
Ses Kartı – 16 bit, DirectX uyumlu ses kartı
DirectX – 9.0c
Sabit disk – En az 1.8 GB sabit disk belleği, ayrıca sonradan indirilecek içerikler için ekstra sabit disk belleği
İnternet bağlantısı – genişbant internet bağlantısı, örn: DSL
Kontrol – Klavye ve tekerli fare

Sisteminiz yukarıda belirtilen özelliklere sahip değilse Shaiya çalışsa bile oyun içeriğinde bazı eksiklikler oluşur. İyi bir oyun deneyimi için sisteminizin belirtilen özelliklere sahip olması gerekir. Oyunu çalıştırmadan önce diğer bütün programları ve uygulamaları kapadığınızdan emin olun. Bazı firewall uygulamaları sunucunun oyuna erişimini engelleyip Shaiya’yı bloke edebilir. Oyun açılırken ‘Sunucuya bağlanılamıyor/Cannot connect to server’ veya ‘Cannot change directory c.35’ uyarılarını alırsanız Shaiya için firewall uygulamalarını devre dışı bırakmanız gerekmektedir.
[/tab]
[tab title=haberler]
[php] include(“wp-content/themes/score/haberler.tpl”); [/php]
[/tab]
[/tabs]

16 comments

 1. Tavsiye ettiğimiz oyunlardandır :) Oyuna yeni başlayacak olanların özellikle son server’ları tercih etmesi daha kolay seviye atlamalarına yardımcı olacaktır.

 2. Kesinlikle katılıyorum on numara oyun herkes gelsin daha çok kişi gelsin keyifle oynayalım yahu :D

 3. gözden kaçırmışım oyunu yıllarca. başlıyorum ama bu haftasonu. var mı hala oynayan arkadaş irtibata geçelim bir şekilde

 4. Var tabii olmaz olur mu ya :) Hala efsane oyundur içerik olarak bana gayet yetiyor. Ekle beni oyun içinden: drasdaru

 5. Bugün yeni patch geliyor arkadaşlar, baya da büyük bir patch. İlgilenenlere, başlamak isteyenlere duyurulur.

 6. Nasıl güzel diyorsunuz böyle basit oyunlara ya. Ne görsellik var ne grafik var. Birde 7.4 almış :D komik sadece.

 7. bu oyuna yılarca emek verdim bizim mahaledeki abilerle yılarca oynadık onlar bıraktı ben devam etim devam etikçe oyunun ne kadar paraya dönüğünü anladım eskiden 25tlye mutlu olurduk ayda 25tlydi artık aylık 500-600 tlye aylık mutluluk var görselik çok iyidir pvpsi son zamanlarda baya düşmüş bulunmakta ama hala canlı oyun içi yöneticiler(gs) falan pek ilgilenmior ışıkta tabi darkta gs gm falan iyidir oyuna başlıyıp iyi bi yere gelicem derseniz dark açın + olark bi set dizmek 2500 milayardan başlar tabi şansılysınz oyun içi para kazanma lapis düşüerdi artık onlarda kurtarmıyor oyun çok eğlenceli ve sosyal hayatı 0 a indirir ÖNEMLİİİ= OYUN=PARA VE DAHA FAZLA PARA

 8. Oyun güzel olmasına güzel de bunu oyuncuları maddi bakımdan sömürmek konusunda sabıkalı olan aeriagames in sunması oyunu heba etmekte. MAddi bakımdan sömürülmeye dayanamayan aeriagames müşterilerinin birçoğunun oyunu bırakıp bir daha bu oyun firmasının oyunlarını oynamaya tövbe ettiklerini de söylemeden geçemeyeceğim…

 9. Shaiya Türkiye | Ücretsiz MMORPG

  https://www.youtube.com/watch?v=gkGvO8O2A1A

  Oyun Shaiya denen fantastik bir dünyada geçmektedir. Bu Dünyayı yöneten Işık ve Öfke Tanrıçaları bulunmaktadır. Her tanrıçanın da desteklediği bir taraf bulunuyor. Işık Tanrıçası Işık İttifakını Öfke Tanrıçası da Öfke Kardeşliğini desteklemektedir. Temel olarak oyun bu iki tarafın birbirleriyle ve Shaiya dünyasındaki gizemli ve bir o kadar da tehlikeli yaratıklarla olan mücadelesinden oluşuyor.

  Işık ve Öfke’de ikişer adet ırk mevcut. Işık İttifakı’nda İnsan ve Elf Irkları, Öfke Kardeşliğinde ise DeathEater yani Ölüm yiyiciler ve Vail Irkları bulunmaktadır. İnsan Irkı Cengâver, Muhafız ve Rahip sınıflarından; Elf Irkı Okçu, Korucu ve Büyücü sınıflarından; DeathEater Irkı Savaşçı, Nöbetçi ve Avcı sınıflarından; Vail Irkı ise Suikastçı, Pagan ve Kâhin sınıflarından oluşmaktadır. Oyuna birinci seviyeden başlayıp çeşitli görevler yaparak veya yaratıklar öldürerek 60. seviyeye kadar yükselebilirsiniz.

  İki düşman taraf birbirlerine karşı olan mücadelesinde üstün gelebilmek adına gizemli ve tehlikeli yaratıkların hazinesini elde etme çabasındadır. Bu yaratıkları; çöl, orman ve hepsinin kendine has muhteşem atmosferi bulunan haritalarında veya zindanlarda bulabilirsiniz. Yaratıkların koruduğu hazineler değerli zırh ve silahlardan oluşuyor. Bu zırh ve silahları ise, yine oyun içinde bulunan yaratıklardan düşen, “Lapis” ismindeki taşlarla birleştirerek güçlendirebilirsiniz.

  Her iki taraf da üstün gelmek için sınır boylarında bulunan sunak ismindeki kutsal yapıları ele geçirip kendi tarafına avantaj sağlamaya çalışmaktadır. Bu avantaja “Tanrıçanın Nimeti” adı veriliyor. “Tanrıçanın Nimeti” ise güç ve isabet artışı, lapis birleştirme oranında ve kritik vuruşta artış gibi önemli avantajlar sağlıyor.

  Bu iki tarafın ezeli mücadelesi şu an hala sınır boylarında devam etmekte… Bu amansız mücadelede onların sana ihtiyacı var… Yoksa sen hala tarafını seçmedin mi? Şunu bilmelisin ki Tarafın sen yokken bir kişi eksik! Haydi, bu fantastik macerada sen de yerini al!

  http://www.shaiyaturkiye.net

  Tamamen Türkçe! Ücretsiz indir! Ücretsiz oyna!
  Kayıt İçin Tıklayınız!
  http://i.epvpimg.com/s9lpdab.png

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir