Serious Sam İçin Özel Oyun Motoru Herkese Açık Olarak Paylaşıldı

serious sam

Serious Sam oyunu adeta bir efsane olarak oyun severlerin hatıralarında sabit bir yere sahiptir. Özellikle de ilk iki oyunun yeri herkes için ayrıdır. Aksiyon denildiğinde akla gelen oyunlar arasında bulunan Serious Sam oyunu aynı zamanda shooter ve birinci bakış açısına sahip oyunlar arasında ata sayılabilecek maziye sahiptir. Serious Sam 2 oyunu da dahil olmak üzere oyunun geliştirilme işlemlerinin yapıldığı Serious Engine içinse dev bir adım atıldı.

Oyunun geliştirici şirketi Croteam bünyesinde bulunan Vyacheslav Nikitenko duyurduğu haberde ilk iki oyunu geliştirdiği hazır kaynak kodlarına sahip olan Serious Engine oyun motorunu herkesle paylaştı. Özellikle oyuna modlar düzenleyecek olan kullanıcılar için muazzam bir fırsat sunabilir. Hatta geliştirici bu oyun motorunu paylaşırken ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu da belirtmekten geri kalmıyor. Zira ilk iki oyunu geliştirme açısından ciddi bir emek bu oyun motoruyla sarf edilmiş. Şimdi ise tüm hazır kaynak kodlarıyla Serious Sam 2 modu yaratmak herkesin elinde olabilecek.

Serious Sam Engine Nereden İndiriliyor?

Serious Engine ile ister ilk oyuna ister Serious Sam 2 oyununa aktif olarak mod yapılabiliyor. Aynı zamanda hazır şablonlar ve kaynak kodlarıyla deneysel çalışmalar yürütülebiliyor. Yani herhangi bir programlama ve geliştirme bilgisine sahip olmanıza gerek kalmadan sadece hazır kaynak kodlarını kullanarak bir oyun geliştirmeniz mümkün görünüyor. Bunu müjdeleyen Vyacheslav Nikitenko oyun motorunu github.com adresi üzerinden indirilebilir olarak herkesle paylaştı.

Aynı zamanda Serious Sam oyun serisinin 15.yılı olması sebebiyle çeşitli kampanyalar düzenleyen Croteam Steam üzerinden oyunlarda indirime gitti. Buna göre Serios Sam serisini 21 Mart 2016 tarihine kadar süren kampanya içeriğiyle %90 indirimle satın alabilirsiniz. Buda oldukça avantajlı bir alışveriş anlamına geliyor. Üstelik Serious Engine indirip kendi modlarınızı düzenlemenin vereceği keyifle daha da mükemmel bir haber haline dönüşüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir