Serious Sam 4 E3 2016 İle Gelebilir

serious sam 4

Croteam tarafından geliştirilen Serious Sam oyunu oldukça geniş bir kitlenin favori oyunu olmayı başarmıştır. En son serinin üçüncü oyununu piyasaya süren geliştiriciler 2011 yılında PC için çıkış yapmıştı. Serious Sam 3 çıkışı ile beraber diğer platformlara da aktarılmaya başlandı. Aynı yılın sonlarında ve 2012 yılında artık Xbox 360, Linux ve OS X içinde oynanabilir olan oyun genel anlamda kitlesini sürdürmeyi başaran yapımlar arasında gösteriyordu. Bu geliştirme işlemleri oyuna gelen güncelleme ve eklentilerle de sürdü. Son olarak 2014 yılında PlayStation 3 için tekrardan geliştirilerek tüm platformlarda aktif hale geldi.

Bu gelişim işlemleri Croteam tarafından sürdürülürken arada bir lafın arasına sıkışan Serious Sam 4 oyunu ilgi çekici olmaya başladı. İlk başlar isim vermeden bir devam oyunu projesinden bahseden yapımcı şirket Croteam sonradan geliştirici Digital Devolver şirketiyle birlikte ortak açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar neticesinde anlamak mümkün oldu ki Serious Sam 4 oyunu yavaşça geliştiriliyordu. Tabi bu sürecin ne kadar daha devam edeceği hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor.

Serious Sam 4 Duyurulacak Mı?

Serious Sam 4 E3 2016 fuarında gelecek derken çıkış yapacağından söz etmediğimizin de altını çizelim. Yani oyunun duyurulma aşamasının E3 fuarında olacağını düşünüyoruz. Kaldı ki Digital Devolver aralarında Serious Sam 4 duyurusu olmayan bir liste paylaştı. Fakat ipler tamamıyla Croteam tarafından tutuluyor.

Digital Devolver tarafından STRAFE, Absolver ve Shadow Warrior 2 oyunları tanıtılacakken yapımcı firmanın listesi şuan için gizli tutuluyor. Eğer efsane serinin yeni oyunu bizlerle bu sene içerisinde duyurusuyla buluşursa 2017 yılında oyunun yeni sürümüyle karşılaşmamız mümkün olabilir. Yine de heyecanlı bekleyişin temel sebebinin röportajlar sırasında yöneticilerin ağızlarından kaçırdıkları SS 4 olduğunun altını çizmekte fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir