Scalebound Bir Sene Ertelendi

Scalebound Bir Sene Ertelendi

 Platinum Games tarafından geliştirilen Scalebound oyunu ilk duyurulduğu gün büyük bir hevesle beklenmeye başlamıştı. Ancak bitmek bilmeyen bir geliştirme sürecinin içinde olması oyun severleri oyundan soğutacak duruma getirdi. Xbox One oyuncularının 2016 yılında en fazla beklediği oyunların başında yer almasına karşın konsol değiştirme noktasına gelen oyuncular olduğu görülebiliyor. Zira oyunun çıkış tarihi netleşmemiş olsa bile 2016 sonu olarak duyurulmuştu.

Ancak geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama sonrasında Platinum Games kötü bir haberi oyunculara duyurdu. Scalebound oyunu ertelendi haberi sosyal medyayı birbirine kattı. Çünkü zaten çıkmasına 1 yıla yakın bir süre olan oyunun en az 2017’nin ilk çeyreğinde çıkacak olması sinir bozucu bir haber olarak nitelendirildi. Fakat bu noktada yapılacak bir şeyin olmadığının herkes farkındaydı.

Oyuncuların bunun sebebini yoğun bir şekilde sormaları üzerine gelen açıklama ise diğer oyun projelerinden dolayı bir aksama yaşandığını gösterdi. Uzun bir erteleme periyodundan geçen The Witcher 3, Mirror’s Edge ve Uncharted 4 gibi oyunların temel erteleme amaçları daha iyi ve daha mükemmel bir içeriğin oyunculara sunulmasıydı. Platinum Games tarafından yapılan açıklama da bu yönüyle ağır bastı. Oyunculara eksiği olmayan, hatasız ve mükemmele yakın bir oynanabilirlik sunabilmek için ekstra zamana ihtiyaç duydukları vurgulandı. Bir noktada diğer örnek verilen oyunların bu tanıma uygun olarak çıkmaları oyuncuların yüreğine su serperken bir yıldan fazla bekleme fikrine adapte olamayan çok fazla oyuncunun olduğunu belirtmek gerekiyor.

İşin en acı yanı ise Scalebound çıkış tarihi hakkında halen daha net bir bilginin olmaması. Yani 2017 yılında çıkacağı söylenen oyunun ay ve gün olarak net bir tarihinin belirlenmemesi birçok oyuncuyu soru işaretlerine yönlendiriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir