S4 League Sınıfları ve Modları

S4 League Sınıfları

Hızlı ve aksiyon dolu oyunlardan S4 League(Lig), spor ve çatışmanın bir aradığı oynandığı eğlenceli oyunlardan biridir. S4 League’e(Lig)  başlarken 7 farklı sınıftan birini seçmeniz gerekiyor, şimdi sizlere bu sınıflar hakkında bilgi vermek istiyorum.

Invader: Bu sinsi ajan düşman birliklerine fark etmeden sızar ve onlara sürpriz bir darbe indirebilir. Dikkatleri dağıtarak düşmanın stratejisini bozabileceğiniz bu sınıfın Revolver ve  Plasma Sword silahlarını kullanması uygundur.

Striker: Topa benzer şekilde yapılan Fumbi nesnesinin rakip alandaki görev bölgesine götürme işi Striker’a aittir. Fumbi’yi düşmanın önce kapmak için enerjisini iyi ayarlamalıdır, yoksa görevi bitirmesi için yeterli enerjisi kalmayabilir. Rifle, Submachine Guns ve Plasma silahlarını kullanabilir.

Backer: Bu sınıf bir diğer adı ile koruyucudur. Striker görevini yapmak için düşmanlarla vakit kaybetmemelidir, bu yüzden backer bütün düşmanları ve Striker’ın yolundaki engelleri kaldırmalıdır. Revolver, Counter Plasma Sword ve Submachine silahlarını kullanabilir.

Healer: Her online oyundaki gibi bu takım oyununa da bir sağlıkçı lazım, dostlarına yaşam gücü vererek oyunu bitirmelerine yardımcı olur. Mind Energy, Submachine Gun ve Plasma kullanabilir.

Tank: S4 League (Lig)’in savunmacısıdır. Düşmanın yaptığı saldırıları engellemekle görevlidir, Striker ve onun koruyucusu Backer sınıfı ile sürekli kapışmak zorunda kalır. Heavy Machine, Submachin ve Shock silahlarını kullanabilir.

Defender: Bu sınıf takımın keskin nişancısıdır. Uzak mesafeden pusuya yatarak Striker’ı engellemeye çalışanları vurur. Yakın mesafede etkili rakiplere karşı mücadele edemez. Rail Gun ve Semi Rifle kullanabilir.

Assassin: Karşı takımın İnvader’ına karşı önlem alır, kendi takımını olası sorunlara karşı uyarır. Sürekli yer değiştirmek zorunda olduğundan hafif silahlardan seçmesi gerekmektedir.

S4 League Modları

S4 League’inde en fazla tercih edilen oyun modları; Touchdown, Deathmatch ve Chaser modudur, şimdi size bu oyunlar için birkaç bilgi vermek istiyorum.

Touchdown Modu: Stratejinizi iyi kurmanız gereken bir moddur. Takım olarak topa hücum etmek yerine alan paylaşımı yaparak defansı da korumak gerekiyor. Hem ofansif hem de defansif yönü kuvvetli bir takım kurarsanız bu modda başarılı olabilirsiniz.

Death Match Modu: Bu modda Fumbi isimli top yer almaz, isminden de anlaşılacağı gibi düşmanlarınızı yok etmeye çalışırsınız, en fazla düşmanı yok eden taraf kazanır.

Chaser Mod: Bu mod gerçekten çok zevkli, takım içinden birini Chaser olarak seçiyorsunuz, bu kişi rakipteki herkesi öldürmekle görevli ve yanında Skeleton Warrior isimli yardımcısı bulunuyor. Chaser diğer oyunculara oranla daha kuvvetli ve yaşam gücü daha fazla, bu yüzden öldürmesi biraz zor, takım olarak mücadeleden uzak durup hayatta kalmayı tercih edebileceğiniz gibi saldırıya da katılabilirsiniz. Chaser zaman bitmeden bütün düşmanların öldürmek ve ölmemek zorundadır.

S4 League (Lig) oyununda kazandığını savaşlara göre tecrübe puanı kazanarak karakterinizi ve kullandığınız ekipmanları güçlendirebilirsiniz. Kazandığını PEN isimli sanal oyun parası ile kendinize zırhlar, silahlar ve farklı kıyafetler edinebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir