‘Ryzom Game’ Artık Açık Kaynak

Geniş bant internet kullanımının gelişmesiyle Oyun kültürümüzde değişti. Tek başımıza Oyun oynamak yerine birçok Oyuncunun aynı anda bağlandığı WoW, Knight Online gibi Oyunlar eski Oyunlarımızın yerini aldılar.

Online Oyunlardan birisi olan Ryzom Game’in geliştiricilerinden Xavier Antoviaque yazılım dünyasında önem taşıyacak olan bir karar aldıklarını duyurarak bundan sonra Ryzom Game’in geliştirme aracı olan Ryzom Core’u açık kaynak olarak dağıtacaklarını açıkladı.

Bilim kurgu tarzı bir hikayeye sahip olan Ryzom bizleri daha önceden tanımadığımız bir evrene taşıyor. içerisinde 5 farklı zengin ekosistem bulunduran Atys gezegeninde geçen Oyun, Oyunculara zevkli dakikalar yaşatmayı başarıyor.

Oyunun bütün kaynak kodları GNU AGPLv3 Açık Kaynak Yazılım lisanslı ile dağıtılırken, geriye kalan bütün grafik içeriği de Creative Common Attributions-ShareAlike (CC-BY-SA) lisansı ile kullanıma sunuluyor. Oyuncular açısından pek bir değişiklik yaşanmayacak olmakla beraber, geliştiriciler Oyunun kaynak kodlarından kendi MMORPG Oyunlarını geliştirmeye başlayabilirler.

Oyunu geliştiren firma; ödenen ücretler sayesinde giderlerini karşılayabildiklerini, Oyunculardan gelen desteğin kendileri için çok önemli olduğunu belirtiyor. ilk 21 gün ücretsiz deneyebildiğiniz Oyuna devam etmek isterseniz aylık ücreti 7.95€’yu kredi kartınız ile ödeyebiliyorsunuz.

Anasayfa: www.ryzom.com

Ekran:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir