Rust Online İlk Bakış

Açık dünya oynanış biçimine sahip olan olan Rust, henüz Alpha testindeyken 1 milyonun üzerinde oyuncuya ulaşmış ve beklenenin üzerinde bir başarı göstermişti. Toplayıcılık ve üretim mantığına dayanan oyunun büyük ilgi toplamasının sebeplerinden biriyse doğadan elde edilen materyallerle oyunda birçok eşya, giysi ve silah üretilebiliyor olması. İster grup olarak ister tek olarak takıldığımız oyunda Wipe zamanına kadar yaptığımız evler ve envanterimiz kaydedilebiliyor. Dilersek arkadaşlarımızla bu evi savunabiliyor yada başka evlere saldırabiliyoruz.

Radyo aktif bölgelerdeki evlere giriyor, Hastalık kapmış hayvanları öldürerek eşya düşürebiliyoruz. Oyun airdrop gibi birçok özellikle oyuncuları PVP’ye itmiş durumda. Bir uçaktan ansızın bir airdrop atılıyor ve herkes ellerindeki bütün silahlarla başlıyor oraya koşmaya. Oyun içi server’lara bölünmüş Rust her server’da farklı save mantığını benimsemiş olduğu için bir server’da kalıcı olarak oyuna başlamamız gerekiyor. Sürekli gördüğümüz insanları görüyor komşuluk ilişkilerimizi kuruyoruz ve başlıyoruz server’a giren yabancı oyunculardan kendimizi korumaya.

Sade ama başarılı grafikleriyle göze çarpan oyun kullanışlı olmasıyla da ön plana çıkıyor. Oyun kendi içinde Voip desteği sunuyor ama kısıtlı ölçüde. Oyuncular birbirine yakınlaşınca devreye giren sistem oyuna gerçekçilik havası katmış. 6 şubatta yayınlanan güncellemeyle oyun zombilerden tamamen arınmış sadece vahşi doğaya yönelik bir oyun olmuş. Valve’in “Anti-Chear System” VAC ile korunan oyun, Steam üzerinden satın alınabiliyor.

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir