Run SackBoy mobil oyun çok yakında!

Çok yakında sunulmaya hazırlanan Run SackBoy oyununun adı, Sony PlayStation’ ın çok tutulan oyun serileri içerisinde, mobil oyun sınıfına giren LittleBigPlanet deki baş karakterden gelmektedir. PlayStation’ın en çok tutulan oyunlarından olan LittleBigPlanet’in karakteriyle hayata geçirilen keyifli oyunun, Ekim ayında İOS ve Android’e geleceği duyuruldu.

Oyunun adında geçen ingilizce ‘run’ kelimesinin ‘koşmak’ anlamına gelmesinden yola çıkarak basit bir beyin fırtınasıyla, oyunun teması hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Koşma temasıyla oluşturulan Run SackBoy’ un karakteri, önüne çıkan engel, çukur, yükselti ve benzeri şeylerden zıplayarak kurtulmayı hedefliyor. Zamanla gösterilen başarılarla yeni özelliklere sahip olunuyor. Bu özelliklerden bazılarının; uçma, hızlanma, mıknatıs gibi çekme olduğu söyleniyor.Oyunda sadece SackBoy karakteri yer almıyor. Oyuncuların, oynama kalitesini arttırmaya ve oyunun keyifli hal almasına yönelik, LittleBigPlanet içeriğindeki birkaç karakteri seçerek oynama imkanı da veriliyor.

Tamamen ücretsiz olarak Ekim ayında yayınlanacağı bildirilen ve oyun severlerde büyük ilgi oluşturacağı beklenen yapım, İOS ve Android kullanıcıları için The Gardens, The Canyons ve Avalonia gibi LittleBigPlanet içeriğinden haritalarda geçeceği, özellikler başlığı altında ayrıca açıkladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir