Run Caveboy Run!!

 

Yaşadığı ormanın derinliklerinde kaybolduktan sonra özgürlüğüne kavuşması için içinde bulunduğu bulmacaları çözmesine yardım ettiğimiz Caveboy ile birlikte en şirin maskemizi yüzümüze takıp yola koyuluyoruz. Tüm hikayesi yukarıda bahsettiğim 2 satırdan ibaret olan oyun ilk piyasa sürüldüğü hafta 300.000 indirme sayısına çoktan ulaşmıştı. Her ne kadar basit gözükse de tatlı grafikleriyle ve zamana karşı mücadele verdiğimiz bulmacalarıyla bizi kendine bağlamayı başardı Caveboy. Hatta çoğu oyuncu, oyun piyasaya sürüldüğü gün içerisinde tüm bulmacaları çözüp yapımcılara isyan etmeye başlamıştı bile “Yeni haritalar isteriz!” şeklinde. Sonuç olarak da yapımcılar derhal bir güncelleme paketi hazırlayıp, oyuncuların Caveboy deneyimini daha uzun süre yaşamalarını sağlamak için güncellemeyi piyasaya geçtiğimiz günlerde sürdü. Güncelleme içeriğinden bahsetmeden önce kısa bir şekilde Caveboy nedir? Ondan bahsedeyim.

Arkadaşlar Caveboy bildiğiniz bulmaca çözme oyunu, başka bir açıklaması yok yani. Oyun içerisinde yüzlerce bölüm var ve her bölümdeki haritanın çıkışına ulaşmanız gerekli ama yolunuzun önünde sizleri bekleyen yaratıklar ve hayaletler mevcut, ayrıca öyle elinizi kolunuzu sallaya sallaya da geçip gidemiyorsunuz, doğru yolu bulmanız lazım. Diyelim doğru yolu buldunuz karşınıza birden bire bir hayalet çıkıyor hemen öldürüp devam etmeniz lazım çünkü süre işlemeye devam ediyor, zamanında çıkışa ulaşamazsanız aynı bölüm baştan başlıyor. Belirtmeliyim ki bazı bölümler cidden zor ve yandığınız zaman daha da hırslanıyorsunuz ardından kalbiniz boğazınızda atmaya başlıyor, özellikle son saniyede çıkışa ulaştığınız anlarda. Oyun 3 farklı platform için geliştirilmiş, bunlar:  Android, IOS ve Blackberry. ( Blackberry kendi başına bir telefon markası olsa da kendi işletim sistemini kullanmayı tercih ediyor bazı telefonlarında. )

Şimdi gelelim bu yazının asıl amacına. Appxplore Studios, Caveboy için tam 200 bölümlük bir güncelleme yayınladı. Asıl olaysa yeni gelen bulmacalar güncelleme öncesinde oyunda bulunan bulmacalardan daha zor ve daha karmaşık ve hepsi sizi bekliyor. Bulmaca türünü sevenler için Caveboy Escape yeni güncellemesiyle beraber iyi bir seçenek olabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Caveboy Escape 1.3 Güncellemesinin oyun içi videosu:

Caveboy Escape trailer, iyi seyirler.

IOS işletim sistemine sahip telefonlar için: https://itunes.apple.com/us/app/caveboy-escape/id718644916?ls=1&mt=8

Android işletim sistemine sahip telefonlar için: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appxplore.caveboy

Blackberry kullanıcıları için: http://appworld.blackberry.com/webstore/content/45919889

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir