RPS Türü Artık Hounds Olarak Anılacak

rps-hounds-oyun-tanitimi

Hounds oyunu, birçok takipçinin radarında ve gerçekten de çok az bir süre kaldı. RPS türünün bundan sonra anılacak adı olan Hounds ile ilgili bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.

Netmarble Game, Türkiye’de ve dünyada büyük yatırımlara imza attılar, yapımcılar yeni oyun Hounds The Last Hope’u da, Avrupa ile birlikte aynı anda ülkemizde de bizim dilimizle karşımıza çıkacaklar. Başlığın ilginç olduğunun farkındayım ama aslında bunun nedeni gayet basit. RPS yani Role Playing Shooter türünde karşımıza çıkacak. Bu tür, herkesin bildiği RPG’lerin, Shooter türü ile karışımıdır. Şimdi sizlere biraz RPS türünden detaylı şekilde bahsedelim.

RPS oyun türü Borderlans ile birçok kişiye tanıtılmış olsa da, aslında çok eski zamanlarda da karşımıza çıkmıştı ama etkisi pek yoktu, yani beğenilmemişti. Şimdiler de ise birçok popüler oyun bu yöne doğru kaymaya başlıyor. Özellikle online dünyada MMORPG türü artınca, Call of Duty gibi FPS tarzındaki oyunlarda artık RPG türlerine rastlamanız mümkün oluyor.

Peki, RPS ve FPS türünün farkları nelerdir? Şimdi, First Personel Shooter türünde sizin kendi yeteneğiniz önemlidir, Mouse ve klavye kullanımınız ne kadar iyi ise, bu tür oyunları ne kadar çok oynadıysanız o kadar avantajlısınız demektir. RPS türünde ise sadece sizin iyi olmanız yeterli değil, karakterinizi de güçlü tutmalısınız ki, o zaman başarıya ulaşabilin.

İlk başta da belirttiğimiz gibi RPS oyunlarında hep bir eksikli vardı ve Hounds yeni oyunu ile bütün bu sorunların ortadan kalkacağını düşünüyoruz. RPS dediğimizde aklımıza ilk Hounds gelecek, oyun hakkında ayrıntılı bilgi gelince sizlerle paylaşacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir