Rovio’dan Angry Birds Transformers videosu

1980’li yılların çizgi filmlerinin sevilen özelliklerinden esinlenerek oluşturulan Angry Birds Transformers’ın, geliştiricisi Rovio tarafından yapılan ön açıklamada oyunun, 15 Ekim tarihinde sunulacağı bildirildi.

 

Angry Birds bildiğiniz gibi kısa zamanda mobil oyunlar kategorisinde fenomen olarak, en çok yüklenenler listesine adını yazdırdı. Oyun, her sisteme uyum sağladığından herkesin elinin altında olan nadir oyunlardan biri olarak da bilinir. Farklı versiyonlarıyla oyunculardan tam not alan bu kızgın kuşlar, dünyada marka değeri çok yüksek olduğu bilinen Star Wars ile birlikte mobil platformlarda da baş gösterdi.

Rovio’nun akıllı tavrıyla İOS, Android ve Windows Phonelarda yerini almak için gün sayan Angry Birds Transformers, çizgi film ve sinemadaki klasik transformerstan gelmektedir. 2014’te Angry Birds Stella da yine Rovio’nun adından söz ettirecek çalışmalarından olduğu konuşuluyor.

Yapımcısı tarafından şimdiye kadar az bilgi verilen Angry Birds Transformers’ın yayınlanacağı 15 Ekim 2014 tarihi, kesin bir dille belirtildi. Geçtiğimiz Temmuz ayında yayınlanan videosunda ipuçları yer almasa da, Rovio yayınladığı açık bilgi vermeyen ikinci bir videoyla oyun hakkındaki merakları biraz olsun giderdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir