Rocket League Xbox One İçin Mi Çıkacak?

 rocket league

Rocket League oyunu Psyonix tarafından geliştirilen ve son dönemlere damgasını vurmuş olan oyunlar arasında yer alıyor. Özellikle futbol severlerin bir hayli ilgisini çekmeyi başaran oyunun efsanevi bir konusu olduğundan sadece tek bir noktadan oyuncu çekmediğini söyleyebiliriz. Aksiyon, macera ve futbol severlerin bir araya toplandığı oyuncu kitlesiyle PlayStation 4 konsolu için ciddi bir kitleye ulaşmayı başardı. Birde üzerine Temmuz ayı için ücretsiz Plus oyunları arasında yer alması bir noktada oyun için basamak oldu.

Oyunu satın alanların yanı sıra Rocket League ücretsiz içeriğini indirerek oyuna dahil olan çok sayıda oyun sever oldu. Bu sayede oyunun tanıtımı en üst noktalara çıkarken Psyonix tarafından beklenmeyen bir algı oluştu. Beklenmedik bir kitle tarafından oyunun oynanması oyunu ayrı bir noktaya sürüklerken devreye Taiwanese Game Software Rating Regulations ismindeki sınıflandırma kuruluşu girdi. Bireysel anlamda sınıflandırmadan ziyade daha kurumsal bir sınıflandırma yapan kurum oyunun Xbox sürümünü buraya ekleyince olanlar oldu.

PlayStation 4 ile büyük bir sıçrama yapmış olan oyunun Xbox One konsolu içinde çıkacağı spekülasyonları her geçen gün büyüyerek bu hali aldı. Olası bir yeni sürümün beklendiği Rocket League oyunu için Xbox versiyonu yakın tarihte gelebilir. Şuana kadar Xbox cephesinden resmi bir açıklama ya da yalanlama gelmemiş olması oyun severlerin olaya pozitif bakmasının en büyük sebeplerinden biri. Birçok kişiye göre yakın bir tarihte Psyonix tarafından yapılan açıklamayla Rocket League Xbox versiyonu doğrulanacak.

Temmuz ayından bu yana bu kadar başarıya imza atmış olan oyunun diğer konsola sıçraması hem geliştiricilerin hem oyunun geleceğinin açılması demek oluyor. Bu noktada Rocket League için yeni güncellemeler ve modlar gelmeye başlayacak diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir