Rocket League Türkçe Oluyor

Rocket League Türkçe Oluyor

Rocket League oyunu 2015 yılının en bomba oyunları arasında yer aldı diyebiliriz. Basit bir dinamiğe sahip olması, araçları ve futbolu bir arada sunması gibi farklı özellikleriyle oyuncuların beğenisini toplamayı başardı. Özellikle erkekler için iki önemli oyun kolunu bir oyunda sunuyor oluşu oyunun en büyük avantajlarından birisiydi. Fakat oyun için bunlardan daha değerli bazı detayların altını çizmek gerekiyor.

Uzun süre PlayStation için bedava olarak sunulan oyunun şuanda dünya çapında geniş bir oyuncu ağına sahip olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Bugün gelen bir haberle Rocket League Türkçe olacak duyurusu resmiyet kazanmış oldu. Resmi olarak yapılan açıklamada geliştirici firmanın oyuna Türkçe dil desteği eklemesi Türk oyuncular için bir hayli sevindirici bir haber olarak lanse edildi.

Bildiğiniz gibi uzun zamandan beri oyunlarda Türkçe etiket görmeye bir hayli alıştık. Eskiden 3.şahıslar tarafından yapılan yamalarla bu özelliğe sahip oluyorken artık oyunların orijinal hallerini Türkçe oynamaya başladık diyebiliyoruz. Hele 2015 senesi bu anlamda çok verimli geçti. 2016 yılının ilk bombası ise Rocket League Türkçe paketi ile patladı. Düşündüğümüz oyunun içeriğinde dil desteğiyle alakalı çok fazla bir içerik yok. Fakat yine de oyuncuların kendi dilleriyle mevcut bir hizmet sunan oyunları oynarken daha mutlu olduklarını belirtmek gerekiyor.

Geliştirici Psyonix tarafından verilen bilgilere göre Türkçe çevirisi daha önce birçok oyunda gördüğümüz TechnoGame tarafından yapılacak. PlayStation için Şubat ayı içerisinde gelecek olan güncellemeyle aktif olacak Rocket League Türkçe dil desteği Xbox çıkış tarihiyle beraber sunulacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir