Rocket League Konsollar Arasında Oynanabilecek Mi?

rocket league

Hani bazı oyunların çıkış yaptığında tutulması ve sonrasında o ilginin sönmesiyle karşılaşırız. İşte tam bu noktada bu anlayışa kafa tutan bir oyunla karşı karşıyayız. Rocket League ilk günkü gibi ilgi görmeyi sürdürüyor. Hatta şu sıralar Cross-Play tekniğiyle Psyonix şirketi büyük bir sükse daha yapmaya hazırlanıyor. Gerçektende şirketin büyük bir iş başardığını ve son yılların en güncel yapımını geliştirdiklerini söyleyebiliriz. Ancak dur durak bilmiyorlar ve artık daha da ötesine gitmeye kararlılar. Artık PC ve Xbox One arasındaki geçiş neredeyse tamamlandı diyebiliriz. Hatta Cross-Play oyunları için listeler dahi yayınlanıyor. Muhtemelen önümüzdeki sene için çok daha yoğun bir çapraz platform oyun listesi ile karşılaşacağız.

Ancak herkesin merak ettiği detay Rocket League konsollar arası oynanabilecek mi sorusu oluyor. Çünkü geçtiğimiz aylarda böyle bir gelişim söz konusu olmuştu. Xbox One için PC geçişi tamamlanırken Psyonix başkanı Jeremy Dunham çok önemli açıklamalarda bulundu. Aynı sistemin Xbox One ve PlayStation 4 arasında da yapılabileceğini bu noktada çalışmalar yürüttüklerini beyan etmişti. Bunun üzerine tabi ki gözler Sony cephesine çevrildi. Ancak Sony’nin bu noktadaki hissiyatı Xbox One kadar ciddi ve kararlı değildi. Hatta olumlu bir fikre bile sahip olmadıklarını beyan eden bir imaj çizdiler.

Rocket League Xbox ve PlayStation Konsollarında Oynanır Mı?

Bunun için Xbox One için tüm hazırlıklar tamamlanmaya hazır denilebilir. Aslına bakarsanız Rocket League Cross Play özelliği Xbox One ve PC arasında son derece makul bir oynanış sunacak. Save dosyaları ortak çalışacak, istediğiniz platformdan oyuna devam etme şansı sunulacak ve optimize bir oyun deneyimiyle çoklu oyuncu sistemi gelişecek.

Tabi ki şuanda haftalar geçmesine karşın Sony tarafından Cross-Platform sistemi için bir şey söylenmiş değil. Bu yüzden de Rocket League konsollar arası oynama fikri biraz bekleyecek denilebilir. Ancak Sony onay verdiği an çok kolay bir biçimde hayata geçirilebileceğini düşünüyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir