Rocket League Artık Çapraz Platform Oynanabiliyor

Rocket League Çapraz Platform Oynanabiliyor

Rocket League oyunu çıkış yaptığı ilk günden beri efsanevi bir ivme yakalayarak tüm oyuncuları kendisine hayran bıraktı. Gerçekten birçok oyun severe farklı oyun deneyimleri açısından araç olduğunu söylememiz gerekiyor. Alışılmışın dışına çıkarak kalıpları darmadağın eden Psyonix müthiş bir geliştirme başardı. Öncelikli olarak PlayStation 4 platformuna çıkan oyunun sonradan tüm platformlar yayılması da bu gelişim bir göstergesidir. Geçtiğimiz günlerde bunun son adımı olarak Xbox One platformuyla uyumlu versiyonu piyasaya sürüldü. Böylece oyuncuların PS4, Xbox One ve PC platformlarında Rocket League oynaması mümkün hale geldi.

Ancak asıl bombanın Rocket League çapraz platform ile mümkün olduğunu söylememiz gerekiyor. Zira cross-play özelliği sayesinde oyuncular online olarak PlayStation 4 ve PC platformlarında oynamalarına karşın aynı oyun içerisinde mücadele edebiliyorlardı. Genel anlamda oyuncuların tüm platformlarda ortak bir oynanışa sahip olmak istedikleri biliniyor. Bunu farklı oyunlar için ne zamandan sonra göreceğimiz konusunda ise net bir detay yok. Hatta birçok oyunun bu duruma sıcak bakmadığını geliştiricilerin yaptığı açıklamalarla görebiliyoruz. Fakat Psyonix bu sektörün ilklerinden birisi olmaya son derece hazır gözüküyor.

Rocket League Xbox One Cross-Play Özelliği

Rocket League PC ve PlayStation çapraz platform özelliğinin aktif olmasıyla beraber aynı sorunun Xbox One için sorulması kadar normal bir şey olamaz. Zira Xbox konsol oyuncularının da cross-play konusunda aynı özelliklere sahip olarak eğlencenin en üst noktalarını tatmak istemeleri doğal karşılanıyor.

Psyonix oyunculardan gelen soruları kabul ederken Rocket League Xbox One çarpraz platform sorularının üzerine bu özelliğin oyuncular için ne kadar önemli olduğunu belirterek aktif olduğunu belirtmiştir. Yani Xbox One ile Rocket League oyununu da çapraz platformda arkadaşlarınızla oynamanız mümkün hale getirilmiş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir