Rock Band VR İlk Kez Gösterildi

 rockband vr

Yıllardan beri konsol oyuncularının müzikal oyunlarda favorisi olan Guitar Hero serisine rakip olabilecek bir oyunun geliştirileceği söyleniyordu. Ancak görünen o ki rakipten ziyade dişli bir düşman geliştirilmiş. Gerçekten bir sonraki Guitar Hero bambaşka bir fizik yapısıyla çıkmazsa büyük ihtimal Rock Band VR oyunu efsaneyi geride bırakabilir. The Game Awards etkinlikleriyle birçok oyunun sergilenmesi bekleniyordu. Bunlardan birisi de uzun süredir beklenilen Rock Band VR müzik oyunu oldu.

Müziğe meraklı olan oyuncuların genelde tercih ettikleri oyun Guitar Hero olmuştur. Gerek kendine has oynanışı gerekse muazzam içeriğiyle çok sayıda şarkıyı çalmayı mümkün hale getiriyordu. Ancak alanında tek oyun olmanın verdiği avantajla bu denli tercih edildiğini söylemek mümkün. Şuanda sürpriz bir biçimde The Game Awards etkinliğinde duyurulan bir oyun tüm müzik sever oyuncuları heyecanlandırmaya yetti. Oculus Rift için geliştirilmiş olan Rock Band VR resmen gündeme bomba gibi düştü.

Rock Band VR çıkış tarihi henüz net olarak belirlenmese de 2016 yılının içerisinde piyasaya sunulmuş olması bekleniyor. Fantastik bir dünyaya sürükleyecek olan oyunda Rock’n Roll efsanesini sonuna kadar yaşamaya ne dersiniz? Sanal bir sahneye çıkarak binlerce insanın önünde onları hayran bırakacak armonilerle sarhoş etmeye hazır olmalısınız. Çünkü Rock Band VR çok yakında bizlerin elinde olacak. The Game Awards etkinliğinde oynanış videosu yayınlanmadığı halde çok büyük bir ilgiyi üzerine çeken oyun muhteşem bir tanıtıma imza attı.

Bu tanıtıma seyirci olanlar için akıllara gelen ilk sorunun bir sonraki Guitar Hero için neler geliştirileceği olması gayet normal. Zira Rock Band VR ile Guitar Hero kapışmasını önümüzdeki yıllarda sık sık göreceğiz gibi duruyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir