Robin Williams Artık Oyun Karakteri Olacak

Robin Williams Artık Oyun Karakteri Olacak

Dünya’nın en çok sevdiği komedi aktörlerinden olan Robin Williams, arkasında soru işaretleri bırakarak hayata gözlerini yummuştu. Ölümü hakkında kesin bir bilgi olmasa da, bunalımda olma nedeniyle intihar etmiş olması ihtimalleri üzerinde duruluyor. Birçok kaliteli yapıma imza atmış oyuncu, özellikle Jumanji filmi ile gençlerin gönlünde taht kurmuştu. Tabi, Günaydın Vietnam yapımını da yabana atmamak lazım.

Robin Williams’ın oyuna karakter olma düşüncesinin altında yatan neden ise oyun hastası biri olmasından kaynaklanıyor. Hasta derken aşırı hoşnutluktan bahsediyorum, sürekli Nintendo oyunları oynamasının yanı sıra World of War Craft oyununa bayılıyordu ve vakti olduğu her an oynamayı ihmal etmiyordu. Belki de bu efsane oyunun içinde Robin Williams ile savaştınız ama haberiniz yok. İşte bu yüzden Robin Williams hayranları ünlü oyuncuyu tekrardan yaşatmak için oyuna bir karakter olmasını istiyorlar.

Dijital imza kampanyasının olduğu bir siteye bu isteklerini ileten oyuncuların 10.000 imzaya ihtiyacı vardı ki bu sayının çok fazlasına ulaşıldı. Blizzard yapımı MMORPG oyunu olan WOW’da en çok istenme nedeni ise, hayatı boyunca filmlerde oynadığı rollerde büyük başarı elde etmesi, insanların yüzünü güldüren nadir oyunculardan biri olmasıdır. Böyle iyi bir sanatçıyı sonsuza dek yaşatma isteği de geri çevrilmemeli.

Şimdi siz bu isteği dikkate alırlar mı diye düşünüyorsanız, Twitter üzerinden konu hakkında açıklama gecikmedi, teknik tasarımcının söylediklerine göre konu ile alakalı ciddi olarak böyle bir düşüncelerinin olduğu açıklaması geldi. Yani, çok kısa bir süre sonra, oyun içindeki karakterlerden Robin Williams’ı karşınızda görürseniz şaşırmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir