Rise of Tomb Raider PS4 İçin Geldi Sayılır

rise of tomb raider

Rise of Tomb Raider heyecanı Xbox One ve Xbox 360 oyuncuları tarafından doyasıya sürdürülürken PlayStation oyuncularının bekleyişi sürüyor. Hatırlayacağınız üzere Crystal Dynamics tarafından geliştirilen, Square Enix cephesinin ise yayımcılığını üstlendiği oyunun Xbox platformuna özel çıkış tarihi 15 Kasım 2015 idi. Dolayısıyla yalnızca buradan bile 1 yıl özel olarak Xbox platformunda kalacağını bildiğimiz oyunun PS kanadına bu yılın son çeyreğinde çıkacağını söylemek mümkün. Ancak ortalık karıştıkça karışıyor. Daha düne kadar E3 2016 fuarında dahi gösterilmeyen Rise of Tomb Raider PS4 uyarlaması iptal oldu söylentileriyle oyun dünyasını çalkalamıştı.

Sonrasında Crystal Dynamics bir açıklama yaparak oyunun iptal olmadığını, aksine tüm hızıyla Rise of Tomb Raider PS4 sürümü için geliştirme işlemlerinin sürdüğünü duyurdu. Bu oyuncuların bir anlamda rahatlamasına sebep olsa da Square Enix cephesinden tarih açıklamasının gelmemesi daha ne kadar bekleyecekleri konusunda endişe duymalarına sebep oluyor. Şuanda oyun dünyasında gündeme gelen iki farklı Rise of Tomb Raider PS4 çıkış tarihi mevcut. İki kanalında kendisine has bir güvenilirliği, bir o kadar geniş kitlesi olduğunu hesaba katarsak kafalar son derece karışmış durumda.

Rise of Tomb Raider PS4 İçin Ne Zaman Çıkıyor?

Bu konuda kaba taslak tahminler 2016 Kasım ayını gösterirken Amazon tarafından listeye eklenmiş olan oyunun 30 Aralık 2016 tarihinde çıkış yapacağını söylemesi büyük bir kitlenin tepkisine yol açmıştı. 1 yılı geçen süreçte ciddi bir sorunun yaşanacağı ortaya çıkınca satışta gözüken ürün kaldırılırken bu kez de NeoGaf kullanıcısının ortaya attığı yeni bir görsel oyuncuların akıllarını karıştırmaya başladı.

Aşağıda da görebileceğiniz görselde oyun dünyasının önemli mecralarından GameStop tarafından Rise of Tomb Raider PS4 çıkışı için 11 Ekim 2016 tarihinin gösterildiğini görebilirsiniz. Üstelik fiyatına kadar tüm detaylar da verilmiş durumda. Ancak yine de bu noktadaki son ve nihai açıklamayı Square Enix harici kimsenin yapamayacağını hatırlatalım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir