Rise of theTomb Raider PC Çıkış Tarihi ve Fiyatı

rise of the tomb raider

 

Rise of the Tomb Raider oyunu GamesCom fuarında 2014 yılında oyun severlere duyuruldu. O günden beri geniş çaplı bir oyuncu kitlesi tarafından beklenen oyun PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geliştiriliyordu. Ancak bazı anlaşmalar gereği oyunun çıkış tarihleri arasında oldukça farklı tarihler söylenmeye başladı. Nitekim o şekilde de çıkışını gerçekleştirdi.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay Xbox 360 ve Xbox One platformları için Rise of The Tomb Raider oyunu çıktı. Yani şuanda güncel olarak Xbox oyuncuları oyunu oynayabiliyor. Ancak PC ve PS oyuncuları için aynı şeyi söyleyebilmek pek mümkün değil. Zira hala daha netleşmemiş olan çıkış tarihleri birçok oyuncunun canını sıkar hale gelmiş. Yapılan duyurulara bakıldığında net ve kesin söylemler bulunmuyor. Bu yüzden her geçen gün Rise of the Tomb Raider PC çıkış tarihi ne zaman soruları sorulmaya devam ediyor.

Ne yazık ki halen daha oyunun resmi çıkış tarihine ilişkin yapımcı firmadan gelen bir açıklama mevcut değil. Ancak Amazon ismindeki dünya devi alışveriş sitesi bunu açıkladı desek yanlış bir bilgi olmaz. Keza ilk etapta Amazon Almanya tarafından 1 Nisan 2016 tarihinde satışa sunulacağı gösterilen Rise of the Tomb Raider oyunu geçtiğimiz günlerde farklı bir tarihle Fransa’da görüldü.

Amazon Fransa tarafından açılan tarih çok daha erkeni işaret ediyordu. 29 Ocak 2016 tarihinde satın alınabilir olarak gösterilen Rise of the Tomb Raider çıkış tarihi olarak çok daha mantıklı geliyor. Zira oyunun geliştiricileri tarafından sık sık 2016 yılının başlarında çıkacağı söyleniyordu. Bu noktada Almanya’da verilen tarihten ziyade Fransa’nın sunduğu tarih çok daha mantıklı gözüküyor. Rise of the Tomd Raider oyunu fiyat olarak ise 49.99 $ ile Amazon üzerinde görüldü.

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir