Rise of the Tomb Raider’ın PC Çıkış Tarihi Belli Oldu

rise of the tomb raider'ın

E3 2014 fuarından bu yana merakla beklenen haberlerden bir tanesi yanıt buldu. Rise Of The Tomb Raider sonunda Salı günü piyasaya çıkıyor. Oyun severlerin merakla ve istekle bekledikleri oyunun resmi çıkış tarihi nihayet açıklandı. Xbox 360 ve Xbox One kullanıcıları için heyecanlı bekleyiş şimdiden başladı. Sinematik bir aksiyon sunan Rise Of The Tomb Raider tam bir hayatta kalma savaşı sunacak. Xbox’ın başında ki isimden gelen açıklamada oyunun yapım şirketi olan Crystal Dynamics hakkında güzel şeyler okumuştuk. Oyun bu açıklamadan sonra Xbox kullanıcıları tarafından daha da merak edilmişti.

Beklenen gün geldi ve oyun önümüzde ki Salı resmi olarak aktif olacak. Bu kez de akıllarda Rise of The Tomb Raider PC’de ne zaman oynanacağı soruları belirdi. Crystal Dynamics bu konuya da kısa sürede açıklık getirdi. Belirli bir süreliğine Xbox 360 ve Xbox One isminde ki iki konsola özel olacak oyun, 2016 yılının İlkbaharında PC oyuncularıyla buluşabilecek. PlayStation 4 için ise belirlenen tarih 2016 yılının son çeyreği olarak açıklandı. Birçok habere göre PC kullanımı için 1 Nisan 2016 tarihi işaret edilse de yayımcı firma olan Square Enix, bu konu da resmi herhangi bir açıklama yapmadı. Ama bu tür oyunların genel çıkış tarihleri genelde Cuma günlerine geldiği için doğruluk payı olabilir.

Rise of The Tomb Raider konusuyla da oyun severleri büyüleyecek. Alışılagelmişten daha farklı bir Lara göreceğimizi az çok biliyoruz. Oyun çok iddialı açıklamalarla oyun dünyasının nabzını tutuyor diyebiliriz. Babasının izinden giden Lara’nın son olaylardan dolayı psikolojisiyle ve ölümsüzlüğe olan savaşı devam edecek. Zorlu doğa şartları ve mükemmel bir kurgusuyla oyun 10 Kasım Salı günü konsol kullanıcılarıyla buluşuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir