Rise Of The Tomb Raider Xbox İncelemesi

 rise of the tomb raider

Rise Of Tomb Raider geçtiğimiz günlerde Xbox konsolu için çıkış yaptı. PC oyuncuları ve PlayStation kullanıcılarının büyük tepkilerine rağmen çıkış tarihlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Xbox 360 ve Xbox One için resmi olarak çıkmasına rağmen Nisan 2016’da PC için 2016 sonunda ise PS4 için çıkacak. Halen daha bu konuda eleştiri oklarının hedefi olduğunu belirtmekte fayda var. Tüm bunlar bir kenarda duruyorken Rise Of Tomb Raider Xbox incelemesi yapıldı bile.

Rhianna Pratchett tarafından kaleme alınmış harika senaryoyla Crystal Dynamics ekibi harika bir geliştirme yapmayı başarmış. Lara Croft her zamankinden daha büyük bir hayatta kalma mücadelesi verecek. Elbette harika grafikler eşliğinde bunu yapabilmesi için sizden yardım talep ediyor. Öncelikle oyunun süresi hakkında geliştirici firmanın 40 saat oynamamız gerektiğini söylediğini hatırlayalım. Biz oyunu oynarken fark ettik ki 40 saat Rise Of The Tomb Raider oyununu bitirmek için yeterli değil. Çünkü çok fazla mekan, detay, mekanizma, oyalanacak nesneler, üretilecek ve geliştirilecek ekipman var. Dolayısıyla bunların tümüne vakit ayırdığınızda bu süreyi 3-4 katına çıkarmanız mümkün oluyor.

Dövüş sistemi açısından bakıldığında çok ayrı bir mekanizma geliştirilmiş. Oynanabilirliğin üst seviyeye taşındığını söyleyebilirim. Ekipmanların ve silahların önemi geliştirmelerle beraber daha fazla artmış. Her şeyi oyun içinde bulduğunuz ufak detaylarla birleştirip geliştirebiliyorsunuz. Buna tüm materyalleri dahil etmiş olmaları gerçekten muazzam bir fikir olmuş. Eğer kurgusal olarak yeteneklerinizi ihtiyaçlarınız dahilinde geliştirmezseniz başarılı olamadığınızı belirtelim. Yani buda demek oluyor ki Rise Of The Tomb Raider oynamak için öncelikle mantıklı düşünmemiz gerekiyor.

Survivor, Brawler ve Hunter ismindeki 3 farklı yetenek grubu var. Lara Croft Sibirya’da hayatta kalabilmek için bu yeteneklerini geliştirmek zorunda. Lara oyun içerisinde Moğolca, Grekçe ve Rusça öğrenebiliyor. Sizin isteğinize bağlı geliştirmeler arasında yer alıyor. Her zamanki gibi keşif yapmak için son derece güçlü bir merak duygusuna sahip olan Lara Croft’ın gizemi çözerken hayatta kalabilmesi sizin kararlarınıza ve kontrolünüze bağlı.

Şuanda satışı süren Xbox versiyonuyla Rise Of The Tomb Raider fiyatları şu şekilde sıralanıyor.

  • Rise Of The Tomb Raider Xbox One: 249,99 TL
  • Rise Of The Tomb Raider Xbox 360: 149,99 TL

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir