Rise Of The Tomb Raider İçin PS4 Bilmecesi Çözüldü

 Rise Of The Tomb Raider

Rise Of The Tomb Raider için E3 fuarında görkemli bir tanıtım yapıldı. Square Enix ve Crystal Dynamic tarafından yapılan açıklamalar ilk bakışta sadece Xbox One platformu için çıkış yapacağı yönündeydi. Oyun severlerin Xbox kullananları tarafından coşkuyla karşılanmış olması normal bir durum. Ancak PC ve özellikle PS4 kullanıcılar resmen şok olmuş durumdaydı. Rise Of The Tomb Raider için PS4 bilmecesi çözüldü ancak pek tatmin edici bir sonuç çıkmadı.

Oyun ciddi anlamda oyuncusu bulunan bir yapım ve buna bağlı olarak çok kişi tarafından bekleniyor. Ancak bu oyuncuları tek bir platforma mahkum etmek ne kadar doğru tartışması şu günlerde en ateşli konular arasında yer alıyor. E3 fuarında Xbox yöneticisi Phil Spencer oyun platformları hakkında ki görüşlerinde özgür platformlu oyunlar her zaman daha iyidir demişti. Buna bağlı olarak bu oyunun sadece Xbox One için çıkacak olması ise büyük hayal kırıklığı olabilir.

Square Enix tarafından yapılan açıklamalar PS4 oyuncularını resmen oyundan soğutur nitelikte. E3 2015 fuarında tanıtılan oyun için bahsi geçen çıkış tarihi 2016 sonu. Hala daha PS4 için net bir çıkışın olup olmayacağı bile muammayken yapılan varsayımlar ve söylemlerden çıkan sonuçlar bu yönde. Sadece Xbox One platformuna çıkan Ryse Son Of Rome ve Dead Rising 3 aynı kaderi paylaşıyor. Bu oyunlar için 2016 yılının son çeyreği PS4 çıkış tarihi olarak açıklandı. Bu resmi açıklama herkese acaba sorusunu miras bıraktı.

PS4 için Rise Of Tomb Raider adına bir açıklama yapılmamış olsa da boş yere haber yayılmayacağı bilindik bir durum. Dolayısıyla oyunun PS4 için çıksa dahi 2016 sonunda çıkacağını söylemek mümkün gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir