Rise Of The Tomb Raider Hakkında Yeni Detaylar

 rise of the tomb rider

Rise Of The Tomb Raider oynamak için sabırsızlananlar artık son zamanlarını yaşıyorlar. Çünkü yakın gelecekte oyun resmi olarak çıkmış olacak. Serinin hayranları ise her geçen gün oyun hakkında daha fazla bilgi öğreniyorlar. Lara Croft ile birbirinden fantastik maceralara şahit olacağımız yeni oyunun oynanış süresi bunlardan sadece bir tanesi. Geçtiğimiz günlerde Pixel Vulture’a konuşan geliştirici Mike Brinker tüm oyuncuları aydınlattı. Rise Of The Tomb Raider oyun süresi ne kadar sorularına tümüyle açıklık getirdi.

Standart seri oyunlarına göre 3-4 kat daha fazla uzatıldığı söylenen oyunun 20 saat civarı bir oyun süresi varmış. Tabi bu 20 saat tamamıyla tüm bölümleri hiç fire vermeden geçerek, takılmadan ve oyalanmadan oynayarak tamamlamanız gerekiyor. Macera oyunlarında bu tarz varsayımlar çok düşük olduğu için bir süre götüreceğe benziyor. Tüm silahları topladığınızda, tüm alanları keşfettiğinizde, tüm yeteneklerinizi geliştirdiğinizde oyunun sonuna ulaşmanız 20 saat oyun süresini bulacaktır açıklaması bir başka konuyu soru haline getirdi.

Bildiğiniz gibi Rise Of The Tomb Raider Xbox One ve Xbox 360 için 13 Kasım tarihinde resmi olarak çıkacak. 2016’nın ilk çeyreğinde PC için çıkacak olan oyun PS4 içinse 2016’nın son çeyreğini bekleyecek. Bu oynanış süresiyle bir PS4 oyuncusunun tüm heyecanıyla oyunu oynaması zor gözüküyor. Zira arada geçen 1 yıllık süreçte oyunu bitirecek olan çok sayıda Xbox oyuncusu olacaktır. Olayın birde şöyle bir boyutu var. Oyun serbest bir oyun olduğu için verdiğimiz kararlarla şekillenen bir senaryoya sahip. Dolayısıyla herkesin oyun dinamikleri farklı olacaktır.

Rise Of The Tomb Rider oyununu geliştirenler belki bu detaydan dolayı böyle bir açıklamada bulunmuş olabilir. Ya da şuan netlik kazanmamış olsa da hikayeye katılacak olan DLC dosyalarıyla oyun daha ileriye gidebilir. Böylelikle tüm DLC dosyalarıyla birleşik olarak çıkan bir PS4 sürümü sorunu ortadan kaldırabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir