Rift

[tabby title=”İnceleme”]

Rift Online, Trion’un yeni fantastik MMO oyunudur. Rift Online’da oyunu sınırsız olarak ücretsiz oynayabilirsiniz ancak maksimum 20 level olabilirsiniz. 20 level üzeri olabilmek için oyunu satın almanız gerekir. Rift Online standart paket ücreti $ 4.99, Özel paket ise $ 14.99’dır. Özel paketi satın aldığınızda size özel bankaya, mount’a ve çeşitli hediyelere sahip oluyorsunuz. Oyunu satın aldığınızda ilk 30 gün ücret ödemeden oynayabiliyorsunuz ancak 30 gün sonrasında her 30 gün için ücret ödemeniz gerekiyor. Standart paket için aylık ücret $ 19.99, Özel paket için aylık abonelik ücreti ise $ 29.99’dır.

[singlepic id=699 w=560 h=360 float=center]

Peki Rift Online bu ücrete değer mi?

Kesinlikle evet, en azından grafikleri ile yeterli bir oyundur. Rift’in özelliklerini gördüğünüzde siz de ücretine değeceğini anlayacaksınız. Ayrıca dilerseniz Rift’i ücretsiz olarak 20 level’e kadar deneyebilirsiniz.

Rift Online’ın Önemli Özellikleri:

Rift‘in büyülü Telara dünyasında iki ırk ve sekiz karakter sınıfı bulunuyor. Guardian‘lar ve karşısında Defiant‘lar. Her ulus için sekiz ayrı karakter sınıfı mevcut. Mükammel bir RPG deneyimi için sekiz farklı sınıftan birini seçerek karakterinizi şekillendirebilir, geliştirebilir, görevler yapabilir ve PVP’lere katılabilirsiniz.

[singlepic id=698 w=560 h=360 float=center]

Devasa savaşlar: Bölge savaşlarıyla oyuncular kendi bölgelerini ele geçirebilir ya da başka oyunculara ait bölgeleri istila edebilirler.

Sekiz temel güç: Hava, Toprak, Ateş ve Su, Telara dünyasının yaşamını kontrol eden temel elementlerdir. Rift Online’da oyuncular bu elementleri yönetebilen büyücüler ya da kılıç ve kalkan kullanan savaşçılar olabilirler.

Kendi karakterinizi yaratın: Diğer RPG’lerdeki gibi kalıplaşmış karakter sınıfı sistemlerinin aksine Rift Online’da oyuncular kendi karakterlerini skill ve diğer etkenler ile istedikleri gibi özelleştirebilirler. Bu sayede oyuncuya özel bir karakter sınıfı oluşmuş olur ve oyuncular kendi oyun tarzlarına uygur karakterlere sahip olabilirler.

PVP sistemi: Diğer oyuncularla ilgili PVP yapabilme, uluslar arası savaşlar ve birebir PVP imkanı ile oyuncular PVP Rank’ı edinebilir ve karakterlerinin gücünü gösterebilirler.

Yüksek grafikler: Rift Online hem her PC’de çalışacak şekilde hem de çok yüksek grafiklere ulaşacak şekilde ayarlanmıştır. YouTube üzerinde paylaşılan bazı görüntüler sizi yanıltmasın Rift’in görselleri piyasadaki çoğu RPG’den çok daha iyi düzeydedir. Ayrıca PC özellikleri düşük olan oyunculara da hitab eder.

[singlepic id=705 w=560 h=360 float=center]

Rift Online’da oyunculara verilen görevler dışında guild ile birlikte yapılabilen guile quest’leri de bulunuyor. Guild quest’ler oldukça zor olabiliyor ve oyuna ayrı bir keyif katıyor. Oyuncular Rift’te görevleri tamamlayarak exp ve PVP rank elde edebildikleri gibi achievement’ler de kazanıyorlar.

Tüm bu özelliklerin dışında Rift Online’da Guild sistemi, Raid’ler, Auction House, Craft sistemi ve Ticaret imkanı gibi bir çok özellikte bulunuyor.

[tabby title=”Ekran Görüntüleri”]

[nggallery id=34]

[tabby title=”Video”]

[tabby title=”Sistem Gereksinimleri”]

 Bileşenler Minimum Gereksinimler Tavsiye Edilen
 İşletim SistemiWindows 7, Windows 8, Windows 10Windows 7, Windows 8, Windows 10
 İşlemci (CPU)Core i3 2.4GHzCore i5 2.8GHz veya daha yüksek
 RAM4 GB8 GB
 HDD (Harddisk)72 GB
(Kurulduktan Sonra) 

33 GB
(Kurulum Dosyası)

72 GB
(Kurulduktan Sonra) 

33 GB
(Kurulum Dosyası)

 Ekran Kartı (GPU)  

Intel HD 4000

(2GB) 

Nvidia GeForce GTX 660

AMD Radeon HD 7870

 [tabby title=”Nasıl Kayıt Olunur ?”] YAKINDA[tabbyending]

6 comments

 1. Öncelikle RIFT hakkında genel bir bilgi vermek istiyorum,

  Oyun içeriği çok geniş istediğiniz tarzda oynayabiliyorsunuz.
  Kesinlile piyasadaki en iyi PvE’ye sahip oyun, içerik zor ve orijinal.
  Piyasadaki en iyi PvP olmasa bile, 10’un üzerinde haritaya sahip çok çeşitli ve rekabetçi sayılabilecek bi PvP
  Sonsuz Crafting, Questing, Puzzle ve Achievement içeriği…
  Sayısız Open-World içerik…

  Arkadaşlar 4.0 için şimdiden oyuncu arıyoruz eğer katılmak isteyenler olursa oyun içinden Zorsk@Zaviel arkadaş olarak ekleyip whisp atabilirsiniz.

  whisp atmak için > /w Zorsk@Zaviel

  arkadaş listesi kısa yolu “O”

 2. bır cok oyun var bınlerce ama bunun gıbısını bulamadım gelmıs gecmıs oyunlar sıralamasında ılk 10 a gırecek bı oyun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir