Rexwars Online

 Rexwars Online İnceleme

 Rexwars, web tabanlı olarak oynanan, ücretsiz ve Türk yapımı bir strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de bulunan bölgelerden birini seçerek toprakları yönetmeye başlıyorsunuz, düşmanlarınızla savaşarak topraklarınızı büyütüp İmparator olma yolunda önemli adımlar atmanız gerekiyor.

 Facebook üzerinden oynayabileceğiniz bu online oyunda öncelikle olarak Türkiye’nin bölgelerinden birini tercih edip il seçimi yapıyorsunuz, ardından köyünüze isim takarak oyuna dahil oluyorsunuz. Haritadan bölgenizi seçmeden önce o yörenin kültürel tarihi hakkında ön bilgi yazısını da görebilirsiniz. Yeni başlayanlar ilk köyünü geliştirmek için bilgisayar tarafından yönlendirmeler ile oyunu kolayca öğrenebilecekler.

 Rexwars Online’da gerçek hayattaki gibi madenler bulunuyor. Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için altın madeni kurmalısınız, binaların yapımı için ise odun, demir ve taş ocakları kurmanız gerekiyor. Tabi, köyünüzdeki askerlerin gıda ihtiyaçlarını karşılamasınız, onların ölmesini istemezsiniz. Tarlada çeşitli tarım ürünler yetiştirerek halkınızın temel besin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Oyun içerisindeki bina seviyeleriniz ne kadar üst düzey olursa üretimlerinizde o denli hızlı ve bol olur. Ayrıca, ekstra madenlerinizi ve besinlerinizi düşmanlarınıza kaptırmamak için gizli bir depo yapmanız gerekecek.

 Rexwars’ta, askeri birlik için süvari alayı, kışlalar, topçu birlikleri yaparak askeri gücünüzü artırmalısınız. Eğer seçtiğiniz bölgenin denize kıyısı bulunuyorsa donanma yapabilmeniz de mümkün oluyor. Köylerinizi düşman işgaline karşı korumak için sağlam surlar ile çevirmeniz lazım. Köyünüz hakkındaki bilgileri belediye binanızdan anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Ayrıca elçilikler kurarsanız ittifaka katılabilirsiniz ya da kendiniz bir tane oluşturabilirsiniz.

 Rexwars Online’da üretimleriniz saatli olarak gelir, ne kadar askeriniz varsa ona aynı orantıda üretiminiz olmalıdır. Üretimi dengeleyemezseniz askerleriniz bir bir yok olur. Rexwars Online yenilenmiş sunucuları ile Türk oyun severlerin karşısına çok kısa zamanda çıkacak.


One comment

  1. Sayın rexwars yöneticileri, öncelikle bir Türk Oyunu olarak lanse etmeniz bize gurur verdi. önce ki oyundan büyük bir keyif aldığımı, tekrarını sabırsızlıkla beklemekteyim. sizlere başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin..

    Not: Sizlerden ricam, oyunun iyileştirilmesi hangi aşamada, hedeflenen bir süre nedir bana bilgi verir misiniz..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir