Resident Evil Zero HD Remaster Yayında

Resident Evil Zero HD Remaster

Bildiğiniz gibi Resident Evil HD Remaster çıkalı daha birkaç ay oluyor. Buna karşın Capcom Nintendo üzerinde var olan oyunları PC oyuncularıyla paylaşma konusunda son derece kararlı gözüküyor. Doğrusunu söylemek gerekirse Resident Evil HD Remaster ile pek aradığını bulamayan firma 2016’nın ilk aylarına yetişecek olan Resident Evil Zero HD duyurdu.

Resident Evil serisini oynayıp bilenler Zero modu hakkında muhtemelen bilgi sahibidirler. Daha önce Resident Evil Zero olarak piyasaya çıkan mod tüm platformlarda yer alan ve daha çok hikayenin öncesinde var olan bir senaryoya sahipti. Hayatta kalma mücadelesi, korku, gerilim gibi öğeleri çok güzel harmanlayarak co-op mekaniği üzerine kurulmuş bir modtur. Bunların tamamını güzel bir biçimde bize yansıttığından dolayı ilk çıkan Zero oldukça başarılıydı. Ancak şuanda her ne kadar 2016’nın ilk aylarını bekleyen heyecanlı bir kısım var olsa da yeni bir Resident Evil yapılmasını bekleyen bir kısım hayal kırıklığına uğradı.

Resident Evil 2 Remake bekleyen oyun severler için belki Zero HD bir basamak olur. Sonuç itibariyle iyi bir satış grafiği çizilmesi durumunda düşünülebilir efsanenin devamı. İlk Zero modunda Rebecca’yı kontrol ederken şimdi senaryonun başında kim var tam bir sır. Zannediyorum ki ilk fragmanıyla her şey netlik kazanacak. Resident Evil Zero HD Xbox360 ve One, PS3 ve PS4 ile beraber PC platformlarında çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir