Resident Evil: Umbrella Corps Nostaljiyi Sürdürüyor

Resident Evil; Umbrella Corps Nostaljiyi Sürdürüyor

Resident Evil serisi için artık Umbrella Corps sürümüne sayılı bir zaman kaldı. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde bir eteleme haberiyle Resident Evil: Umbrella Corps çıkış tarihi ileriye atılsa da çokta büyük bir zaman dilimi farkı olmaması dikkatlerden kaçmadı. Buna göre oyun severlerin merakla beklediği yeni tarih 21 Haziran 2016 olarak belirlendi. Bu oyunla ilgili başka bir dikkat çeken detayda oyunun önceki sürümlerle ilginç bir biçimde bağdaştırılması oluyor. Capcom bu oyunla resmen bize bir Resident Evil resitali hazırlıyor. Şimdiye kadar birçok sürümde gördüğümüz haritalar, ekipmanlar ve tesisler bu oyunla tekrar oynayabileceğimiz içeriklere dönüşüyor.

Gerçekten ciddi bir çalışma yürüten geliştiriciler şimdiye kadar birçok harita ve içerik hakkında bilgi sunmayı ihmal etmemişlerdi. Bu seferki içeriğin kaynağının ise birçok kişinin hatırlayacağı Antartic Base olacağını söyleyelim. Bazılarınızın aklında canlanmadıysa birazdan hangi oyunda hangi amaçla kullanıldığına dair bir ipucu paylaşacağız. Göreceğiniz yeni haritaların bizlere farklı görünüşlerle yenilendiklerini gösteren Capcom tasarım ve harita boyutları olarak aynı olduğunu da belirtmekten geri kalmamış. Yani her ne olursa olsun Resident Evil: Umbrella Corps ile nostalji dolu dakikalar yaşayacağımız kesin.

Resident Evil: Umbrella Corps Hangi Haritaları Barındıracak?

RE: Umbrella Corps haritaları geçmişe dönük olarak daha önce oynadığımız mekanları kapsıyor. Buna göre yeni duyurulan içerik Antarctic Base ismindeki adaya ait. Antarktika kıtasını sembolize eden ve Resident Evil CODE: Veronica X oyununda karşımıza çıkmış olan harita oyunda Rockford adasından kaçarken uçağın düştüğü bölge. Bu içeriğin bu hafta duyurularak video ile taçlandırılmasının haricinde diğer oyunlardan da şu haritalar kesinlik kazanmış durumda.

  • Resident Evil CODE: Veronica X – Antarctic Base
  • Resident Evil 4 – Oyunun başladığı ilk köy
  • Resident Evil 5 – Kijuju

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir