Resident Evil: Revelations 3 İçin Capcom Oldukça İstekli

resident evil

Resmi olmayan bir açıklama sonrasında röportajlardan edinilen bilgilere bakılacak olursa yeni bir Revelations oyunu her an gelebilir. Capcom firması bildiğiniz gibi Resident Evil serisinin hali hazırdaki geliştiricisi konumunda. Bir süredir ise Resident Evil 7 söylentileri tam gaz devam ediyor. Ancak unutulmaması gereken bazı detayların olduğunun üzerine basmak istiyoruz. İlk olarak korku ve gerilim oyunu olarak karşımıza çıkan Resident Evil aniden hayatta kalma konseptinden çıkarak aksiyon oyunu olma yolunda ilerlemeye başladı. Bu kırılma noktası da tabi ki Resident Evil 4 ile oldu. Ancak büyük bir patlama beklediğini düşündüğümüz Capcom için hayal kırıklığı oldu. Çünkü aksiyon oyunu seriyi takip edenlerin ilgisini çekmedi.

Bunun üzerine aynı şekilde bir yeni oyun çıkarılarak Resident Evil: Revelations ismiyle çıkış yaptı. Bir sonraki oyun çıkışında ise serinin altıncı oyununa Revelations 2 eşlik etti. Oyuncuları pek sarmamış olsa da biraz daha elle tutulur bir içeriği hem el konsoluna hem de ev konsollarına çıkarmayı başarmıştı. Oyun severlerin kalbini tekrar kazanmak isteyen Capcom ise güzel bir ivme yakaladığı ikinci oyunu sürdürmeyi amaçlıyor. Fakat bundan henüz geliştiricilerin emin olmadıklarını anlamakta mümkün. Keza söz konusu oyun projesinin halen daha beklemede olduğunu görebiliyoruz. Yine de birçok oyun severin sevmemesine karşın birçok oyuncu bu oyunu bekliyor.

Resident Evil: Revelations 3 Ne Zaman Çıkar?

Resident Evil: Revelations 3 için şuanda net bir gelişim dahi söz konusu değil. Keza Capcom bu konuda istekli olmakla beraber oyuncuların tepkilerinden ötürü bu seriyi Resident Evil 7 çıkışı ile beraber yapmayı düşünüyor olabilir. Ancak bu sayede gelecek olan tepkileri geriye itebilir.

Şimdilik beklemede kaldığımız bu oyun haberinin E3 2016 fuarında dile getirilmesi ve gerekli açıklamaların yapılması ise beklenmektedir. Capcom standı zaten yeterince hareketli olacağından umarız ki arada kaynayıp gitmez.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir