Resident Evil 7 İçin Önemli Oyun İçi Detaylar

resident evil 7

Serinin belki de en ilginç oyunlarından birisi olarak görülen RE7 büyük bir hayran kitlesine ya yıkım ya da yeniden doğuş olacak. Tokyo Game Show 2016 özel bir sunum ile resmen bayram havasına döndürülecek. GamesCom 2016 esnasında yayınlanan Resident Evil 7 fragmanı hatırlayacağınız üzere pompalı tüfek ve bir kutu mermiyle heyecan yaratmıştı. Aslına bakarsanız bu heyecanın sebebi de oldukça basit. Capcom bize farklı bir oynanış dinamiği sunarak Resident Evil 7 demosu için yalnızca balta kullanabildiğimiz bir oyun modu sunmuştu. Dolayısıyla demoda yaptığımız tek şey kaçmak oldu.

Şimdiyse kaçtığımız sahnelerin öcünü almak ve savaşmak için iyi bir fırsatımız var. Özellikle oyun dünyasında önemli bir çıkış yakalayacak olan Resident Evil 7 için umutlar büyük. Capcom ise her geçen gün yeni ayrıntılar sunmaktan çekinmiyor. Farklı bir oynanabilirlik düzeninin bizlerle buluşacağına inancımız tam. Fakat serinin önceki oyunlarını aratır mı, yoksa unutturur mu bu konuda şüphelerimiz var. Tam bu esnada Konami cephesinden Masachika Kawata röportaj vererek Metro’ya her şeyi anlattı.

Resident Evil 7’de Neler Farklı Olacak?

Öncelikle Resident Evil 7 dövüş özelliği ile bambaşka bir noktaya gidecek. Demoda bulunmayan, şimdiye kadarki videolarda yer almayan, aynı zamanda seride de geçerliliği olmayan dövüş mekaniğinin oyunda nasıl duracağı merak konusu.

Oyunun işleyişinde ise birçok oyundan edinebileceğiniz keyfi detaylar ince ince karşımıza çıkacak. Örneğin hayatta kalma konusuna üstün bir içerik eklenmiş durumda. Bunun dışında Kawata tarafından şu maddeler oyunun dinamiğinde farklılık yaratan unsurlar olarak sıralanıyor.

  • Kısıtlı kaynaklarla başarıya ulaşmak
  • Araştırarak gizemleri çözmek
  • Bulmacalarla sonuca ulaşmak
  • Kaos ortamından başarıyla çıkabilmek
  • İmkânsızı başarmak

Tüm bunları bir araya topladığımızda ise Resident Evil 7 oyunu için oldukça iddialı bir geleceğin bizi beklediğini düşünmek çok iddialı olmasa gerek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir