Resident Evil 7 İçin Güncel Bilgiler Geliyor

resident evil 7

Resident Evil 7 şaşırtmaya devam ediyor. Sürpriz bir biçimde E3 2016 fuarında Sony konferansında duyurulan oyun beklentileri daha ilk andan yerle bir etmişti. Keza herkesin Microsoft konferansında beklediği tanıtım Sony cephesinde gerçekleşmişti. Bunun nedeni daha sonradan anlaşılsa da bu konuda ne gibi gelişimlerin bizi beklediğini düşündükçe işin içinden çıkamaz hale geldik. Ancak Capcom bu kez oyun hakkındaki tüm detayları oyuncularla paylaşacak gibi gözüküyor. Çünkü bir önceki sürüm olan Resident Evil 6 tam bir fiyasko olmuştu. Bunun üzerine oldukça riskli bir hamle yaparak Sony ile VR açısından bir anlaşma yaparak sanal gerçekliğe tam uyumlu bir oyun tasarlamaya başlayan Capcom bu kararı çok sonra almış gibi gözüküyor.

Bunu söylememizin sebebiyse bugün yapılan açıklamalardan kaynaklanıyor. Bildiğiniz gibi PlayStation Store üzerinden Resident Evil 7 demosu oyunculara sunuldu. Özellikle tasarım ekibinde Slient Hill oyunundan tasarımcıların barınmasıyla birlikte gerilim dozajının yüksek olduğu, kasvetli bir demo oynamıştık. Aynı şekilde duyuru fragmanında da aynı gerilimi hissetmek mümkün. Fakat bugün itibariyle gelen açıklama demoyla Resident Evil 7 oyununun hiçbir alakası olmadığı yönünde. Yani konsept sonradan tamamen değiştirilmiş gibi bir izlenim yaratıldı.

Resident Evil 7 ile Resident Evil 2 Remake Sürprizi

Resident Evil 7 FPS olarak çıkış yapacak duyurusunun şoku halen üzerimizdeyken sanal gerçeklik ile birleştiğinde bize nasıl bir deneyim sunacağını düşünmeden edemiyoruz. Bunun dışında gelen ayrıntılardan birisi de dikkatli oyuncular tarafından fark edilmiş. Resident Evil 7 tanıtım fragmanı üzerinde bulunan bazı rakamların Resident Evil 2 Remake oyununun üretim kodu ile birebir aynı olması söylentileri başlatan etken oluyor.

Bu bağlamda Resident Evil 7 çıkış tarihi olan 24 Ocak 2017 ile birlikte Resident Evil 2 Remake oyunu da bizimle mi buluşacak diye merak etmeye başladık. Bu konuda net bir bilgi verilmezken konferansın ilgi çekici bir diğer detayını da sizlerle paylaşalım. Bu kez oyunda oldukça acemi bir karakterimiz olacak. Yani STARS, BSAA ya da Terra Save takımının bir üyesi olup tamamıyla teçhizatlı bir karakteri yönetmeyeceğiz. Bir anlamda farklı olduğu kadar oyunun heyecanını da arttıracak bir detay olduğunu düşünüyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir