Resident Evil 7 Hikâyesi Yavaş Yavaş Su Yüzüne Çıkıyor

resident evil 7

Resident Evil serisinin belki de şu sıralar en büyük hayal kırıklığı olarak görülen sürümü RE7. Bunun tabi ki çok farklı sebepleri var. Bunların başında FPS kamera açısı sayılabilir. Ancak bununla sınırlı değil. Eski oyunlara alışmış olan kitlenin eski heyecanı tekrar yaşamak istediği yeni Resident Evil oyununda bu pek mümkün gözükmüyor. Hatta oyuncuları oldukça zorlayacak bir oyun disiplini söz konusu olacak. Bu kadar farklılığın, hatta bu denli önemli değişimlerin tek bir sürümde sunulması da haliyle tepkilere yol açıyor. Ancak yapacak pek bir şey yok. Capcom kararını olduğu gibi uygulayarak bize Resident Evil 7 ile devrimsel değişikler sunmaya hazır.

Son dönemlerde özellikle GamesCom 2016’da yayınlanan Resident Evil 7 fragmanı ile bekleyenlerle arasındaki buzları kısmen eritmeyi başardı. Burada verdiği bazı detaylar ve bilgiler önemli rol oynuyordu. Tabi ki nostalji olarak eski sürümlerden hatırladığımız etkenlerin oyun içinde olacağının haberi de es geçilmemeli. Misal olarak yeşil bitkiler RE serisinin birçok oyununda yer aldı. Bunların Resident Evil 7 oyununda da yer alacağını RE Ambassadors programıyla öğrenmiş olduk. Bir diğer gelişme ise aksiyon yönünün yüksek olmasıydı. Amnesia ve Outlast tarzında kaçmak dışında dövüşebileceğimiz bir oynanabilirlik kitlede olumlu etkiler bıraktı.

Resident Evil Ana Karakteri ve Hikâyesi

Amerika’da ortaya çıkan Resident Evil 7 hikâyesi bir kadının büyük bir konakta terk edildiği kocasını araması üzerine kurulu. Tabi tüm hikâyenin bu özete sığdırılması mümkün değil. Fakat sınıflandırma kuruluşu ESRB tarafından bizlere aktarılabilen kadarı bu oluyor.

GamesCom 2016 fuarında karakterlerden birisinin Ethan diye seslendiğini hatırladınız mı? İşte o an anlam veremediğimiz Ethan karakteri yöneteceğimiz ana karakter olacak.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir