Resident Evil 7 E3 2016’da Mı Açıklanacak?

Resident Evil 7 E3 2016’da Mı Açıklanacak?

Serinin kan kaybettiği bu yıllarda artık her şeyi eski haline döndürecek bir Resident Evil 7 fena olmazdı. Zira RE 5 ile beraber çöküş başlamış Capcom tarafından Resident Evil 6 ile son darbe vurulmuştu. Serinin belki de en umursanmayan oyunu olarak görülen altıncı oyun resmi olarak açıklanmasa da satış konusunda da dibe vurmuştur. Bu noktada firmayı da çıkmaz sokağa sürükleyen serinin ne zaman devam ettirileceği ya da devam ettirilip ettirilmeyeceği büyük merak konusuydu. Bir süredir de logo ile beraber bazı söylentiler ulaşmayı sürdürüyordu. En son bir röportajda adı geçen projenin E3 2016 öncesinde gündeme gelmesi buna bir işaret olabilir.

Hatırlayacağınız üzere size duyurduğumuz bir habere göre Capcom çalışanı Masachika Kawata sorulan sorular karşılığında Resident Evil 7 çıkış tarihi hariç çok fazla detay paylaşmıştı. Tabi üstü kapalı paylaşılsa da herkes RE7 ile bağlantılı olduğunu anlamıştı. Geçmişte oyun dünyasına yön veren serinin yeni oyununun nasıl bir hikâyeyi kapsayacağı ise tam anlamıyla merak konusu.

Resident Evil 7 Çıkıyor Mu?

Resident Evil 7 çıkacak mı bilinmez ama tüm oklar bunu gösteriyor. Keza röportajda birebir olarak Capcom adına konuşan geliştirici bunun sinyallerini vermişti. Bugün gelen bilgiler neticesinde ise oyunun E3 2016 ile oyun severlere tanıtılacağını, yılın mali dönemi bitmeden de oyunun piyasaya sürüleceğine dair ciddi spekülasyonlar var. Bunların başında da oyunun eski temasına döneceği geliyor.

Fakat bu söylentinin çok uzun süredir var olduğunu ve artık inandırıcı gelmediğini de söylemeden geçmek istiyoruz. Haberlerin kaynağı olan Serkan Toto Japonya’da oturduğu için tüm olayları yakından takip etme şansına sahip. Projede Kojima Productions bünyesinde MGS 5: The Phantom Pain ve P.T serilerinde görev yapmış Jordan Amaro’nun bulunduğunu da iddia etmesi doğruluk payını arttıran bir umut ışığı oldu. Şimdi hep beraber Resident Evil 7 çıkışı için E3 2016’yı bekleyeceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir