Resident Evil 7 Duyuruldu

Resident Evil 7 Duyuruldu

Resident Evil serisi ile büyümüş bir nesil olduğumuzu hesaba katarsak oyun dünyasında en dikkat çeken detaylardan birisi olduğunu da söylemek mümkün oluyor. Ancak ne var ki Japon geliştirici Capcom tarafından resmen hayal kırıklığına uğratıldık. Resident Evil 6 oyunu daha da yukarıya çıkması gerektiği yerde garip bir biçimde bizi aşağıya çeken bir oyun disipliniyle bizlere sunuldu. Bunu kabullenemesek bile serinin hatırı büyük. E3 2014 öncesinde Resident Evil 7 duyurusu ile kulaklarımızın pası silinmişti. Hatta bir önceki oyunun kötü gidişatından ötürü aynı sene resmi tanıtımını bekliyorduk. Ancak E3 2015’te bile bize bir tanıtım yapılmayacağından habersizdik. Nitekim tam 2 yıl boyunca RE 7 hakkında hiçbir duyuru almadan beklemek zorunda kaldık.

Nihayet Capcom yaptığı açıklamayı hatırladı ve büyük beklentimizin sürdüğü E3 2016 fuarında bizi şaşırtan özellikleriyle Resident Evil 7 resmi duyurusunu yaptı. Öncelikle oyunun alıştığımız seriye uygun bir formatta çıkmayacağını belirtelim. Bu birçok oyun sever için şok edici bir unsur olarak görülüyor. Ancak köklü değişikliklere hazır olmamız gerektiğini biliyorduk. Capcom bir şansı daha olmadığının oldukça farkında. Bu yüzden Microsoft konferansında tanıtılmasını beklediğimiz Resident Evil 7 tanıtımı tam zıt istikamette Sony cephesinde bizlere sunuldu. Nedenine gelirsek tabi ki PlayStation VR ön plana çıkıyor.

Resident Evil 7 Özellikleri Ne Olacak?

Resident Evil 7 VR ile nasıl bir arada sunulacak diye düşünmeye başladıysanız serinin sıkı takipçilerindensiniz demektir. Çünkü bir FPS oyunu olmayan RE serisi TPS görünümüyle VR için uygun değil. Ancak Capcom içinde ana gelişim buradan sağlanmış durumda.

Sıkı durun, Resident Evil 7 FPS oyunu olarak çıkış yapacak. Direkt olarak sanal gerçeklik temasıyla buluşacak olan oyun bize muntazam bir grafik sunmayı amaçlıyor. PlayStation 4 üzerinden oynanabileceği gibi Xbox One ve PC içinde geliştiriliyor. Şuan için netleşmiş olan Resident Evil 7 çıkış tarihi ise 24 Ocak 2017 olarak lanse edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir