Resident Evil 6 İçin PlayStation 4 Oynanış Videosu Yayınlandı

Resident Evil 6 İçin PlayStation 4 Oynanış Videosu Yayınlandı

Resident Evil serisi oyun dünyasının başarılı yapımları arasında bulunmasının haricinde PC oyuncularının da en çok tercih ettiği oyunlar arasında bulunuyordu. Başarılı serinin Şubat ayı itibariyle Xbox One ve PlayStation 4 platformları için geliştirildiği ise resmi olarak duyurulmuştu. Tabi ki bu duyurunun en şaşırtıcı kısmı Resident Evil 4, 5 ve 6 olarak sunulacak olmasıydı. Yani serinin son üç oyunu birden konsol oyuncularına ulaştırılacaktı.

Büyük bir heyecan uyandıran bu fikrin detayları ise gelmeye başladıkça konsol oyuncularını büyük bir merak sardı. Gerek çıkış tarihi gerekse farklı detayları bir bir duyurulmaya başlanmıştı. Bunlar arasında dikkat çeken ise çıkış sırası oldu. Çünkü serinin son çıkan oyunu olan RE6 ilk çıkacaktı. Bu oyunu ise Resident Evil 5 izleyecekti. Son olarak ise Resident Evil 4 konsol için çıkış yapacaktı. Resident Evil 6 çıkış tarihi olarak belirlenmiş olan bugün yani 29 Mart 2016 itibariyle Xbox One ve PlayStation 4 oyuncuları için büyük bir sürpriz oldu. Oyun şimdiye kadar çıkmış olan tüm içerikleriyle birlikte sunuldu.

Resident Evil 6 Konsol Versiyonu

Resident Evil 6 çıkış yaptığı PlayStation 4 ve Xbox One için 1080p desteğiyle sunuldu. Aynı zamanda 60fps ile oyuncuların edindiği oyun oynanabilirliğin ve grafik detaylarının üst noktalara çıktığı bir platform oyunu olarak gösteriliyor. Özellikle de şimdiye kadar seri için sunulmuş olan tüm DLC ve güncellemeleri kapsaması oyun severlerin en memnun kaldığı detay olduğunu söylemeliyiz.

Şaşırtıcı bir hususta bu noktada geldi. Resident Evil 6 oynanış videosu oyunun hikâye modunda değil Mercenaires isimli oyun seçeneği üzerinden çekilmiş. Bu oyun seçeneğini Resident Evil 3: Nemesis oyunundan hatırlayabilirsiniz. İlk olarak bu versiyonda görülmesine karşın oyunun tüm yeni serilerinde bizlerle buluşmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir