Resident Evil 5 HD Remake Çıkış Tarihi Netleşti

Resident Evil 5 HD Remake Çıkış Tarihi Netleşti

Capcom firması geçtiğimiz sene yani 2015 yılının Şubat ayında dev bir projeye imza attı. Buna göre Resident Evil serisinin efsanevi amiral gemileri olarak görülen 4, 5 ve 6 oyunu için bir Remake versiyon üzerinde çalışılacaktı. Resident Evil 4 önce çıkıp sonrasında 5 ve 6.oyun çıkmış olsa da Capcom bu sefer oyunculara farklı bir deneyim yaşatmayı amaçladı diyebiliriz. İlk olarak 2016 yılında Resident Evil 6 oyununu ilkbahar mevsimiyle beraber oyun severlerle buluşturdu. Xbox One ve PlayStation 4 konsollarında oynanabilecek olan oyunun HD desteğinde 1080p görüntü ve 60 FPS olarak bizlerle buluştuğunu da söylemeden geçmeyelim. RE serisi için gerçekten inanılmaz bir deneyimin söz konusu olduğu tartışılmaz.

Bir sonraki oyun için yaz aylarını, son olarak 4.oyun içinse sonbahar aylarını beklememiz gerektiğini de bizlere bildiren firma geliştirmeleri sürdürdü. Yani şimdi sıra Resident Evil 5 Remake HD oyununda olacak. Buna dair açıklamalarda yaz aylarının gelişiyle merak edilmeye başlandı. Çünkü hiçbir detay söz konusu değildi. Hatta ertelenmiş olabileceğine ilişkin söylentiler çıkıyordu. Ki bu noktada Capcom gerekli açıklamayı yaptı ve Resident Evil 5 Remake çıkış tarihi için gerekli detayları oyuncularla paylaştı. Hikâye olarak 4.oyunun tam 5 yıl sonrasını anlatan oyunda Afrika’da bulunan kurgusal Kijuju bölgesinde biyoterörle mücadele etmeye çalışacağız.

Resident Evil 5 HD Remake Ne Zaman Çıkıyor?

Resident Evil 5 HD Remake çıkış tarihi için açıklamalar 28 Haziran 2016 tarihini gösteriyor. Yani bir aydan kısa bir süre sonra oyuna erişebileceğiz. Fakat bununla beraber şimdiden oyun içi detaylar merak konusu olmaya başladı. Kimine göre oyunun orijinal hali, kimine göreyse oyunun yeni hali arasındaki farklar ön plana çıkarılmaya başlandı.

Lost in Nightmares ve Desperate Escape içeriklerini bünyesinde barındıracak olan RE 5 HD Remake oyunu bize Chapter 3-1 ve Chapter 6-3 oynama derdinden kurtaracak. Yani oyunun tüm ekstra içeriklerine doğrudan erişebilme şansımız olacak.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir