Resident Evil 4, 5 ve 6 Xbox One ve PS4 İçin Çıkacak

Resident Evil 4, 5 ve 6 Xbox One ve PS4 İçin Çıkacak

Resident Evil serisi hakkında bomba bir haber geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Capcom tarafından geliştirilen oyunun şimdiye kadar milyonlarca oyuncuya ulaşarak günümüze kadar geldiğini belirtebiliriz. Hatta bazı oyunların hayatımızdaki yeri büyük gibi düşünürüz. Onlardan birisi olarak Resident Evil 4 oyunu gösterilebilir. Ya da serinin en hırçın oyunlarından birisi olan Resident Evil 5 bir noktada bu tanımlara uyabilir.

Capcom aldığı karar doğrultusunda birçok oyuna Remaster sürüm çıkartmayı başardı. Bu durum çok fazla yaygınlaşınca yeni bir projeyle Resident Evil serisi komple buna dahil edildi. Alınan haberlere göre Resident Evil serisi yeni konsollar için geliştirilmeye devam ediyor. Bu geliştirme işlemlerinin hem Xbox One hem de PlayStation 4 için olması ise tüm oyun severlere bayram niteliğinde bir haber olarak geldi. Tüm sürümlerin içerisinde olduğu karma sürüm ise gerçekten takdir edilesi bir düşünce. Fakat yalnızca Amerika’da Amerikalı kullanıcılara özel olarak çıkacağı kesinleşti.

Resident Evil 4, 5 ve 6 Remaster Ne Zaman Çıkıyor?

Resident Evil 6 çıkış tarihi olarak 29 Mart 2016 gösteriliyor. Bu tarihi özel olarak kılan farklı bir detay yok. Fakat bir sürecin başlangıcı olarak değerlendirilebilir. Çünkü açıklamalar ve edinilen bilgiler neticesinde 2016 yılının yaz aylarında Resident Evil 5 Remaster versiyonunun, sonbaharda ise Resident Evil 4 Remaster versiyonunun oyuncularla buluşacağını doğruluyor.

Xbox One Store ve PlayStation Network üzerinden eş zamanlı olarak sunulacak olan oyunun resmi olarak açıklanmasa da bazı özelliklerine kesin gözüyle bakılabiliyor.

  • 1080p görüntü kalitesi
  • 60 FPS desteği
  • Çıkmış DLC güncellemeleri dahil oyun
  • Daha kaliteli bir oynanabilirlik
  • Daha yüksek görsel kalite

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir