Resident Evil 2 Remake Resmi Olarak Onay Aldı

Resident Evil 2 Remake

Gelmiş geçmiş en başarılı oyun ve filmlerden biri olarak olarak Resident Evil serisini göstermek mümkün. Hatırlayanlar mutlaka olacaktır PlayStation 1 için efsanevi bir Resident Evil 2 vardı. Herkesi ekran başına bağlayan ve zamanına kıyasla efsanevi bir oyun deneyimi sunan yapım hala daha listelerde yer alıyor. Geliştirici ekiptense nihayet beklenen haber geldi.

Hatırlar mısınız bilmem geçtiğimiz haftalarda bir Resident Evil 2 Remake yapılabileceği hakkında yazı paylaşmıştık. Kaynağımızın doğru çıktığını oyunun resmiyet kazanmasıyla söylemem mümkün. Resident Evil HD Remaster sürümünü geliştiren ekip yine iş başına geçiyor. Ancak bu sefer efsanevi Resident Evil 2 için bir remake yaratacaklar. Buna nereden karar verdiler derseniz bu açıklamayı bir videoyla geliştirici Yoshiaki Hirabayashi yapıyor.

Oyunculardan yıllar boyunca gelen geri bildirimleri merakla ve heyecanla incelediklerini belirten Hirabayashi, harekete geçme kararı verdi. Herkesin sevdiği ve oynamaktan müthiş keyif aldığı Resident Evil 2 oyunu için günümüz konsollarına ve grafik koşullarına uygun bir remake yapmaya karar verilmiş. Sizce ne kadar başarılı olacağı, projenin ne kadar gerekli olduğunu bilemeyiz. Ancak birçok korku ve hayatta kalma oyuncusunu konsollarıyla uzun bir ilişkiye sürükleyecek bir yapım olacağından şüphemiz yok.

Korku ve hayatta kalma kategorilerinde PlayStation 1 platformunda olmasına karşın hala daha ilk sıralarda gösterilen efsane geri dönecek. İlk etapta PlayStation 4 için çıkması beklenen Resident Evil 2 Remake sırasıyla PC ve Xbox One içinde gelecek. Net bir tarih vermeyen Yoshiaki Hirabayashi bekleyenlerin pişman olmayacağını belirterek adeta çıkacak iş hakkında bilgi sızdırdı. Oldukça iddialı bir yapımla karşı karşıya kalacağımız günlerin muhtemelen 2016 başları olması bekleniyor. Resident Evil 2 Remake şimdiden tatlı bir heyecan yarattı.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir