Resident Evil 2 Reborn İçin Az Bir Zaman Mı Kaldı?

Resident Evil 2 Reborn

Resident Evil efsanesi geçmişten günümüze gelmeyi başaran ender oyunlardan. Ancak yapımcı Capcom artık oyundan bir beklentisi olmadığını açık açık dile getirmiş. En son Resident Evil 6 ile oyunculara veda eden serinin daha önceden böyle bir durum yaşayarak Remake olarak tekrar baştan o günün şartlarına uygun olarak yapıldığını biliyoruz. Bunu bilen Resident Evil oyuncuları da bir imza kampanyası düzenleyerek bu kampanyayı Capcom firmasına sundular. Ancak satışlarından halen daha memnun olduklarını dile getiren firma yeni bir güncellemenin ya da yapımın olmayacağını duyurdu.

İşte tam bu noktada Resident Evil 2 Remake konusunda Invader Games devreye girdi. İtalyan kökenli bağımsız oyun yapımcısı aynı zamanda bir Resident Evil hayranıydı. Dolayısıyla 2.oyuna bir remake yapmak için kolları sıvayarak harekete geçti. Oyunun ismi ise Resident Evil 2 Reborn olarak belirlendi. Her şey bu noktaya kadar gayet iyi ilerliyorken oyunun ne zaman çıkacağı tam bir muamma oldu. Çünkü ilk duyurulma zamanı geçtiğimiz yani 2014 senesiydi. Oyunun beklenildiği tarihte 2014 içinde olduğu için hayranları biraz sarsan bir durumla karşı karşıya gelindi.

Ancak Invader Games baskılardan yılmadı ve oyunu geliştirmeye devam ettiklerini açıkladı ve günümüze kadar bu süreci getirdi. Temmuz 2015 tarihinde Resident Evil 2 Reborn için bir video yayınlandı. YouTube üzerinden yayınlanmış olan resmi video bekleyenleri tekrar heyecanlandırdı. Esas bomba ise video için yazılmış açıklamada patlak verdi.

Invader Games tarafından Resident Evil 2 Reborn için yapılmış olan açıklama şu şekildeydi. Oyun 2015 yılının yaz aylarının son döneminde oyunu bekleyen oyun severlerin beğenisine sunulacak. Sadece PC platformu için yayınlanacak oyun ücretsiz olarak dağıtılacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir