Resident Evil 2 İçin Geliştirme İşlemleri Devam Ediyor

Resident Evil 2 İçin Geliştirme İşlemleri Devam Ediyor

Resident Evil serisi oyun dünyasında birçok kişi tarafından sevilerek oynanmıştır. Dolayısıyla bu ilk oyun olan Resident Evil efsanevi bir şekilde 20.yılını geçtiğimiz günlerde doldurdu. Fakat herkesin aklında bir döneme damga vuran Remake haberi geldi. Capcom tarafından resmi olarak duyurulan bu Remake haberi belki de milyonlarca oyuncunun geçmiş anılarını alevlendirmeye yetmişti. Resident Evil Remake ile günümüz şartlarıyla optimize edilmiş bir oyun deneyimi yaşanabilecekti. Bu heyecanlı bekleyiş ise gerçekten uzun süreden beri sessiz sedasız sürüyordu.

Oyunun 20.yılıyla beraber bir açıklama gelmediğinde ise herkes Resident Evil Remake iptal mi oldu sorularını yöneltmeye başladı. Bunun üzerine genel bir açıklama yapmayı tercih eden Capcom,Yoshiaki Hirabayashi tarafından verilen bir demeçle durumu özetledi. Kendisi aynı zamanda Resident Evil Remake HD Remaster projesinin başında bulunduğu için konuya vakıf olan bir bireydir. Oyuncuların yüreğini ısıtan heyecanlı haberi de bizzat kendisinden alabildik. Videogamer.com sitesinde yaptığı bireysel röportajda Resident Evil Remake geliştiriliyor şeklindeki açıklaması en azından sürecin işlediğini gösterdi.

Resident Evil Remake Ne Zaman Çıkacak?

Resident Evil Remake HD Remaster oyunu bir önceki remaster sürümleri gibi özenle işlenmekteymiş. Resident Evil 6 oyunu için ne gibi kalıplar kullanıldıysa bu remake projesinde de o detaylar önemsenerek geliştiriliyormuş. Bunun sebebi olarak geçmişin efsane oyununu yıpratmadan yaşatmak gösteriliyor. İnce eleyip sık dokumalarının sebebi de birçok kişi oynamasa dahi saygı duyduğu bu seriyi yıpratmayı doğru bulmadıklarını açıklamalarından anlaşılıyor.

Şuan için Resident Evil Remake çıkış tarihi ile karşımıza çıkmasa da 2017 yılında gelmesine bütün oyun otoriteleri muhtemel gözle bakıyor. Capcom tarafından da bu yıl böyle bir çıkışın onaylanmayacağı aşikâr gözüküyor. En azından geliştirme işlemlerinin sürdüğünü öğrenmekte güzel bir ayrıntı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir