Republique Play Station 4 İçin Geliyor

 republique

Republique oyunu uzun süredir herkesin bildiği bir yapım olarak sektöre adım attı. Orijinal hali iOS için tasarlanan oyunun bu denli yüksek rakamlara ulaşması ve kısa zamanda yükselmesi düşünülmüyor olacak ki çok kısıtlı bir platform seçeneğiyle çıkmıştı. Ancak kısa sürede yayılması ile hemen Android versiyonuyla daha fazla insana ulaşmayı başardı. Bunun ardından PC ve Mac için piyasaya sürülmek istenen oyunun geliştirmelerine başlandı. Başarılı bir gelişim süresinden sonra aksiyon, gizlilik ve gizem oyunu Republique PC ve Mac versiyonuyla çıkışını yaptı.

Bir anda mobil oyun statüsünden kurtularak tüm platformlarda oynanan oyunlar arasına giriş yaptı. Geliştiricilerin her noktada adım adım titizlikle çalıştıkları oyun gelecek yıl konsollara gelmeye hazırlanıyor. Şuan için Republique oyunu için Xbox görüşmeleri yapılmıyor. Ancak Sony ile masaya oturan geliştiriciler büyük ölçüde anlaşmayı sağlamışlar ve geliştirmeler başlamış. PlayStation 4 için Republique oyunu en baştan hazırlanarak yayınlanmış olan tüm bölümleri konsola uygun olarak tasarlanıyor. Böylelikle uzun soluklu bir oyun deneyimi yaşamak mümkün kılınmak isteniyor.

Şimdiye kadar mobil platformlarda oldukça iyi bir iş çıkaran Republique oyunu PlayStation 4 için ne zaman çıkacak sorularına şuan net bir tarih verilemiyor. Ancak hem dijital olarak hem kutulu olarak satışı yapılacak oyunun 2016 yılı içerisinde piyasada olması beklenenler arasında yer alıyor. Muhtemelen yılın ilk çeyreğinde çıkmasının çok daha büyük bir ihtimali kapladığı büyük oyun mecraları tarafından konuşulan konular arasında yer alıyor.

Republique oyununun amacı Hope isimli bir kadının Metamorphosis isimli garip mekândan çıkışını sağlayabilmek. Tabi yön vermenin ötesine gittiği için bu kadar parlayan oyunda binanın güvenlik sistemini hackleyerek güvenlik kameralarını kontrol ediyoruz. Kadının yakalanmadan kaçması için her yolu denemek serbest. Şimdi Republique oyunu PS4 için DualShock 4 desteğiyle çok daha keyifli olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir