Renowned Explorers İncelemesi

 Renowned Explorers

Renowned Explorers oyunu tam anlamıyla tarih, arkeoloji ve macera severler için tasarlanmış. Çünkü dünyayı keşfeden bir kaşif oluyorsunuz ve zaman 19.yüzyıl. Tarih sevenlerin insan daha ne ister dediğini duyar gibiyiz. Geçekten sıra tabanlı RPG olmasına karşın sizi saatlerce başında tutabilecek bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Oyunu incelemeye başlamadan önce tarih ve arkeolojiyle ilgisi olmayanları uyarmakta fayda var. Eğer ilgi duymadığınız konularsa oyunun ara yüzü dahi sizi sıkabilir.

Oyunumuz Renowned Explorers’a giriş yaptıktan sonra karşımıza iki farklı seçenek çıkacak. Bunlar yöneteceğimiz kahramanımızın hangi türde olacağıyla ilgili. İlki Discovery diğeri ise Adventure. Discovery karakterinin keşif gücü çok daha fazla ve dünyayı kısa bir sürede rakiplerimizden önce tamamlayabiliriz. Fakat Adventure kısmında maceradan maceraya atılmak gerçekten fazlasıyla cazip geliyor. Seçimimizi yaptıktan sonra gezgin bir araştırmacı sıfatıyla yolculuğumuza başlıyoruz. Oyunun içeriği çok zengin olduğu için bir süre neyin ne olduğunu anlamakla geçecektir. Dolayısıyla bazı noktaları Renowned Explorers incelemesinde dikkatlice takip etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Menüleri tek tek ilerlerken karşımıza tayfa seçimi gibi bir ekran gelecek. Buradan bir kaptan ile 3 mürettebat seçeceğiz. Bu bizim kendi grubumuz olacak. Savaşlardan ve bulduğumuz kalıntılardan elde edeceğimiz goldlar ile dükkandan kendi grubumuzu güçlendirebiliyoruz. Scientist, Fighter, Scout ve Speaker dallarına ayrılmış tayfalar mevcut.

Bu ayrıma göre savaşta Scout ve Fighter ekstra kazanç sağlarken, Scientist ekstradan araştırma yapmamızın önünü açıyor. Speaker ise fazladan Status ile grubumuzu güçlendiriyor.

Oyunda Osmanlı ve İstanbul’u gördüğünüzde emin olun hem tüyleriniz ürperecek hem de heyecanlanacaksınız. Antalyalı bir Türk karakterle karşılaştığınızda ise son dönemlerde oyunlarda yaşadığınız en ilginç olayı yaşamaya hazır olun şeklinde bir spoiler ile bitirelim. Renowned Explorer keşif oyunu şuanda Steam üzerinden 27.90 TL gibi uygun bir fiyata satışta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir