Reditum Yerli Oyunlar Arasında Dikkat Çekmeye Devam Ediyor

Reditum Yerli Oyunlar Arasında Dikkat Çekmeye Devam Ediyor

Reditum oyunu 3 ay kadar önce ilk kez duyurulduğunda geliştiricileri Mustafa Şenel ve Ahmet Kutsi Günaydın tarafından ufak detaylarla oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Halen daha geliştirilme aşamasında olan oyunun iki kuzen tarafından bağımsız olarak geliştirilmesi Türk oyun sektöründe hareketli günler yaşadığımız şu dönemlerde ilgi çekmeyi başardı.

Steam Greenlight üzerinde oylama evresine geçecek olan Redtium oyunu Unreal Engine 4.9 ile geliştiriliyor ve grafik noktasında önemli bir kalite değerine sahip. Oynanabilirliğin en üst seviyeye çıkarılmak istendiğini vurgulayan geliştiriciler ise Türk oyun sektörünün olumlu yönde ilerlemesine katkı sağlamak istediklerini açıklıyorlar. Sürreal bir oyun ortamında geçecek olan Redtium fantastik oyunları seven kişiler tarafından oldukça beğenileceği düşünülüyor. Hatta geliştirilme süreci boyunca sürekli olarak yeni resimler ve gif dosyalarının oyun severlerle paylaşılacağının altı çiziliyor. Son gösterilen gif dosyaları ise oyunun gelişim sürecinin sonunda bizi muazzam bir oyunun beklediğini açıklar nitelikte. Hatta şimdiye kadar fantastik boyutlar açısından en görkemli grafiklerin inşa edildiğini söylemek mümkün olabilir.

Macera, zekâ, bulmaca ve beceri gibi klasmanlara girebilecek olan Redtium oyunu hakkında ilk duyurulduğunda birinci şahıs oyunu gibi lanse edilmişti. Ancak geliştirilme aşaması sürdükçe oyunun üçüncü şahıs kamerasından oynanacağı netlik kazandı. Bulacağınız anahtarlarla bir sonraki kapıya ulaşmaya çalıştığınız oyunda sizi sürükleyici bir maceranın beklediğini söyleyelim. Çünkü klasik bir oyun tarzının dışına çıkılarak geliştirildiğini yapımcıları bizzat söylüyorlar.

Redtium çıkış tarihi şuan için netlik kazanmasa da geliştiricilerin sunduğu bilgiler genel anlamda oyunun iç yapısı bizlere aktarıyor. Skill ve Craft kısımları oyunun klasik sahip olacağı detaylar arasında bulunacak. Aynı zamanda her bölüme özel farklı konseptler, hızlı koşma, zamanı akışına müdahale gibi özel güçler kullanılabilir olacak. Redtium oyunu görselleri sizin beğeneceğiniz gif dosyalarından oluşuyor. Çıktığında muhtemelen geniş çaplı bir kitleye hitap etmeyi başaracak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir