Red Dead Redemption Xbox One İçin Çıkacak

Red Dead Redemption Xbox One İçin Çıkacak

 Xbox konsolu için her geçen gün farklı yenilikler duyurulmaya devam ediliyor. Microsoft son olarak Xbox 360 oyunlarının geriye uyumluluk projesi altında Xbox One konsolunda oynanmasını mümkün kılacak dev bir çalışmayı duyurdu. Belki konsollar arasında Xbox ismini bir üst noktaya taşıyacak olan en önemli detaylardan birisiydi. Bununla beraber geniş bir oyun arşivinin belirli bir periyot içerisinde kademeli olarak aktarımının tamamlanması bekleniyor. Fark edilen bir detay ise efsanevi vahşi batı oyunu Red Dead Redemption oyunu ile ilgili.

Özellikle Rockstar Games tarafından üretilmiş olan en iyi oyunlardan birisi olan Red Dead Redemption Xbox One versiyonu şuanda ne yazık ki Microsoft ya da Rockstar cephesi tarafından onaylanmış değil. Ancak geriye dönük uyumluluk listeleri arasında şans eseri bir kullanıcı tarafından ismin görülmesi oyuncuları heyecanlandırmaya yetti. Aynı zamanda farklı oyun türlerinin de duyurulmadığı halde ismi bu listede yer alınca bu uyumluluk durumunun sınırlarının her geçen gün genişleyeceği kanısına varmak kolaylaştı.

Xbox One İçin Hangi Eski Oyunlar Uyarlanacak

Xbox 360 oyunları arasında ilk etapta 100 oyunluk bir liste yayınlanmıştı. Ancak Microsoft bu listenin zaman içerisinde genişleyerek büyüyeceğinin sinyallerini vermişti. Bulunan bulgular Red Dead Redemption vahşi batı oyunu için bu çalışmaların başladığını gösteriyor. Bunun haricinde listede ismi geçen oyunlara baktığımızda ise Xbox kullanıcılarının çok sevdiği yapımlara rastlamak mümkün.

Örneğin Tekken Tag Tournament 2 ve Castlevania: Symphony of the Night oyunu aynı listede NeoGAF kullanıcıları tarafından fark edilen oyunlar arasında bulunuyor. Bakıldığı zaman çok büyük bir gelişme olmamakla birlikte oldukça beklenti yaratan bir iddia olduğunu söylemek gerekiyor. Özelikle Red Dead Redemption Xbox One sürümü bu merak duygusunun merkezinde yer alıyor. Çünkü oyun Rockstar Games tarafından üretilen en başarılı oyunlar arasında yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir