Red Dead Redemption 2 Rockstar’ın Yeni Oyunu Olacak

red dead

Rockstar Games son zamanlarda GTA 5 ve GTA Online ile popülerliğini zirveye taşırken Reddit üzerinde dönen spekülasyonların ardı arkası kesilmiyor. Oyuncuların bir süredir sosyal mecralarda Rockstar Games hesaplarına toplu halde yeni bir Red Dead oyunu için talep yaptıklarını biliyoruz. Ancak bu oyunun asıl çıkış söylentisinin GTA 6 çıkacak mı sorunsalının ardından ortaya atıldığını belirtmekte fayda var.

GTA 6 için haberler oldukça uçuk diyebiliriz. Firma özellikle 2017 ve 2018 aralığında mümkün gördüğü yeni bir Grand Theft Auto oyununu geçtiğimiz aylarda açıklamalarında belirtti. Buda demek oluyor ki en az 2 yıl daha GTA 5 ve GTA Online efsanesiyle idare edeceğiz. Ancak bu demek değil ki firma bu süre zarfında farklı bir oyun projesi üzerinde çalışmasın. Mevcut oyunlara bakıldığında ise ilkiyle ses getiren Red Dead oyunu dikkat çekiyor. Herkes tarafından ortak kanıya bu sefer eski bir Rockstar çalışanının da katılmış olması olayı ilginçleştiren bir diğer detay.

AMA ismi verilen ve Reddit üzerinden soru sorma etkinliği olarak sunulan etkinlikte Danny Ross tarafından bazı açıklamalar dikkat çekti. Özellikle Rockstar bünyesinde çalışmış olması açıklamaların kaynağını sorgulamamamıza sebep olan en büyük faktör. Genellikle geliştiricinin yeni işi ve genel hayatı hakkında gelen soruların arasında birkaç tane Rockstar Games ile ilgili olan soru yer alıyordu. Bunlardan birisiyse can alıcı olan soru oldu. ‘Rockstar bir sonraki projesinde hangi oyunla karşımıza çıkacak’ sorusuna Danny Ross net bir cevap verdi. Red Dead Redemption 2 oyunu çıkacak şeklindeki cevabının ardından başta Reddit olmak üzere çok sayıda sosyal platform haberle çalkalandı.

Henüz konuyla ilgili Rockstar Games tarafından resmi bir açıklama ya da yalanlama gelmedi. Ancak yine de her şeyin netleşmesi için 2016’nın ilk çeyreğinde yapılacak olan oyun duyurularını beklemek en doğrusu olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir